Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Dakar - VW a Sainz ve vedení

Také po první africké etapě a třetí celkové si Volkswagen udržel vedoucí postavení, ale nejtěžší zkoušky na posádky teprve čekají. Například hned ta dnešní, čtyři stovky dlouhá speciálka.

Sainz - Périn

Sainz - Périn

Peterhansel - Cottret

Peterhansel - Cottret

Miller - Pitchford

Miller - Pitchford

Roma - Cruz

Roma - Cruz

Lavielle - Borsotto

Lavielle - Borsotto

Ivo Kaštan

Ivo Kaštan

Na africký kontinent vyjel jako první dvojnásobný mistr světa Carlos Sainz a díky výborným navigačním schopnostem svého spolujezdce Michele Perina dojel na druhém místě se ztrátou 25 sekund na svého týmového kolegu de Villierse, rovněž se Race Touaregem 2. Na velice tvrdé zkoušce plné prachu předjel dokonce 160 motocyklistů. Teprve za nimi dorazili do cíle speciálky Peterhansel a Alphand na vozech Mitsubishi Pajero před Millerem, Sousou, Madsuokou, Romou, Chicheritem a Al-Attiyahem. Čtyřnásobný vítěz Ari Vatanen, který ztratil půldruhé hodiny opravou v druhé etapě, si jedenáctým časem polepšil na celkovou 125. příčku (včetně penalizace 5 h) ze 173 posádek, které pokračují v soutěži.
Po třech etapách se tak Sainz dostal do čela průběžného pořadí před Villierse (+ 1.02 min) a dalším týmovým kolegou Sousou (+4.26). Na dalších příčkách jsou Peterhansel (Mitsubishi + 6.03), Miller (VW + 9.12), Masuoka (Mitsubishi +11.17), Roma (Mitsubishi +11.37), Alphand (Mitsubishi + 11.59). Teprve za nimi následují dva vozy BMW týmu X-Raid řízené Chicheritem (+11.59) a Al Alltiyahem (+22.39).
Výborně si vede česká posádka Zapletal a Janáček s Mitsubishi Pajero, kteří s vysokým startovním číslem 457 zajeli ve zkoušce 26. čas (hned za Alenem a Loixem), čímž poskočili už na 37. pozici, což nečekal snad ani největší optimista.
„Třetí zkouška měřila 250 km a mimo vyschlých řečišť, které nejsou z dálky vidět, nám cestu opět zahalovalo množství prachu od pomalejších automobilů a motocyklů, které jsme začali zhruba po 30 km předjíždět. A tak to pokračovalo až do cíle. Nicméně hlavu jsme neztráceli. Nechtěli jsme rozbít auto a jeli spíše na jistotu. Dakar je daleko a před námi (doufejme!) ještě hodně kilometrů. Následoval dvou set kilometrový přesun do Er Rachidia, kam jsme dorazili ještě za světla“, komentoval etapu Míla Janáček.
V kamionech stále „stejná písnička“, pořadí v etapě se rovná také absolutní klasifikaci – vede Čagin s Kamazem před de Rooyem s Ginafem (+9.53) a Staceyem s Manem (+ 11.09). Aleš Loprais s Tatrou poskočil šestým časem na sedmou příčku, před Martina Macíka s Liazem, oba však ztrácejí na vedoucího jezdce už takřka hodinu. S nepřízní osudu bojuje i nadále Tomáš Tomeček, který vyrazil na trať pouze s pohonem 4x3, přesto zajel 20. čas a s pětihodinovou časovou penalizací je 59. Brazilec Azevedo s Martincem, rovněž s Tatro, si díky 22. času o jedno místo pohoršili a jsou devátí.
Pořadí motocyklistů: 1.Esteve Pujol, 2. Coma (+0.26), 3 Casteu (+1.03) …..27. Macek, 60. Pabiška, 82. Kaštan, 98. Macháček, 191. Kubíček, 206. Randýsek. Podrobné výsledky na www.dakar.com

Jindřich Lasík, 9.1.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar