Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Čtyři dealerské týmy Škoda na Valašce

Letošní sezonu domácího mistrovství v automobilových soutěžích zahajuje jubilejní 40. Kowax Valašská Rally ValMez. Na její start se postaví 70 dvojic, včetně dvaceti ze Slovenska, Polska a Maďarska.

D.Stříteský

D.Stříteský

D.Stříteský

D.Stříteský

J.Kopecký (vpravo) a J.Hloušek

J.Kopecký (vpravo) a J.Hloušek

Česká značka se 24 vozy bude mít nejpočetnější zastoupení ve startovním poli. K největším favoritům tradičně patří i posádky dealerských týmů ŠKODA.

Kromě domácího šampionátu soudobých i historických automobilů se soutěž započítává také do mistrovství Slovenska a seriálu ERT Central. Na startu tak bude nejen česká špička, ale i několik zahraničních jezdců zvučných jmen. I v této silné konkurenci by měly o nejvyšší příčky bojovat posádky dealerských týmů ŠKODA v čele s obhájci titulu Janem Kopeckým a Janem Hlouškem. Ti na Valašsku premiérově představí svůj soutěžní speciál ŠKODA FABIA Rally2 evo v nových barvách Agrotec ŠKODA Rally Teamu.

Vysokými ambicemi se netají ani úřadující vicemistři ČR Filip Mareš a Radovan Bucha, kteří opět usednou do vozu ŠKODA FABIA Rally2 evo v péči Laureta Auto ŠKODA Teamu.


Téměř domácích podmínek chtějí k úspěšnému startu do sezony využít i oba mladí talenti s podporou autorizovaných partnerů ŠKODA AUTO Česká republika. Dominik Stříteský opět spojil síly s ACA ŠKODA Vančík Motorsportem a navigátorem Jiřím Hovorkou, Adam Březík zůstává věrný zlínskému Samohýl ŠKODA Teamu a svému spolujezdci Ondřeji Krajčovi.


Na vozy ŠKODA sází i řada zákaznických týmů, z nichž některé angažovaly zajímavé jezdce. Mezi nimi vyčnívá především prioritní účastník mistrovství Evropy Mikolaj Marczyk z Polska, obohacením jistě bude i přední český okruhový závodník Aleš Jirásek, kterého čeká premiérová sezona v rally. Pojede s Fabií, s níž startoval vloni Miroslav Jakeš a která je v majetku spolujezdce Petra Machů.


O vítězství v absolutním pořadí se ovšem budou ucházet i ti, kteří pojedou bez nároku na mistrovské body (např.Václav Pech s Fordem Focus WQRC). Ve sportovních řádech totiž došlo pro letošní rok k velké změně, když startující vozidla byla rozdělena do dvou divizí. V té první jsou zařazeny automobily tříd RC2 až RC5, které mají platnou homologaci FIA. Třídy RN6 až RN9 tvoří druhou divizi a zahrnují vozy s prošlou homologací. Ty sice mohou bojovat o vítězství v soutěži, ale nemohou sbírat body do mistrovství ČR.


Kowax Valašská Rally ValMez odstartuje v pátek navečer v blízkosti Zámku Žerotínů ve Valašském Meziříčí. Posádky vyrazí v sobotu ráno na rychlostní zkoušky po silnicích Zlínského a Moravskoslezského kraje. Na sobotu je naplánováno 8 zkoušek, na neděli zbývajících 6. Celková délka trasy činí necelých 350 kilometrů, z čehož na měřené úseky připadá přes 150 km. Po jejich úspěšném absolvování dorazí nejrychlejší účastníci na cílovou rampu v neděli krátce před 15. hodinou. Letošní ročník je situován výhradně do Valašského Meziříčí, kde kromě startovní a cílové rampy bude i servisní zóna.Škoda + JL 6.4.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar