Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Alcar - Bezpečná kola pro radost

České mistrovství ZAV pokračuje ve Vysokém Mýtě

V neděli 11. července se poprvé ve své historii sejdou účastníci Českého mistrovství ZAV k bojům o sekundy na Automotodromu ve Vysokém Mýtě. Přestože byl závod do kalendáře zařazen dodatečně a někteří jezdci měli jiné plány, tak do závodu je přihlášeno 125 jezdců.

Na start se postaví takřka všichni pravidelní účastníci, kvůli dovolené se omluvili pouze Standa Urbánek (Ford Capri) a duo Klokočkových. Jinak se diváci mají na co těšit, jezdci samozřejmě také. Nejen tradičně hojně zastoupené sériové čtrnáctistovky a šestnáctistovky, tentokrát i objemově nejslabší závodní auta budou mít třídu nabitou, ale letos nebývalá konkurence se sejde i v obou nejsilnějších třídách.
Kromě Mitsubishi Honzy Kvasničky nebo Jirky Háka a Subaru, sériového Martina Lva a závodního Edy Patery uvidí diváci hned tři Nissany GTR, zejména speciál Jiřího Jírovce stojí za pozornost, dále Corvettu, Pontiac GTO, Nissan 370 Z. Mini John Cooper Works představí rychlá dáma Věra Luksová-Kultová. Na start se chystá i držitel dvou evropských titulů Tomáš Kotek na Hondě CTR. Ovšem i ostatní jezdci ze startovní listiny předvedou se zajímavými stroji hezký sport.
Závody začínají v neděli v 8 hodin tréninkem, první ze tří závodních jízd začíná v 10 hodin a další budou plynule navazovat, vyhlášení výsledků a dekorování nejlepších je naplánováno na šestou večer.
Pořadatelé i jezdci srdečně zvou všechny příznivce motosportu, fanoušky rychlosti a milovníky zajímavé automobilové techniky, nejen současné, ale zajímavou podívanou skýtá i bohaté pole historických automobilů.

EP, 8.7.2010

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2018 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar