Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Central Europe Rally - start na hradě, speciálka na výstavišti, RZ na Klatovsku

Po intenzivním plánování má premiéra Středoevropské rallye daný základní program. Fanoušci se mohou těšit na třídenní soutěž WRC po náročných asfaltových rychlostních zkouškách ve třech zemích v srdci Evropy – České republice, Rakousku a Německu.

Exhibiční start bude na Hradčanském náměstí, před kulisami Pražského hradu, ve čtvrtek 26. října 2023. Po něm a následné speciální rychlostní zkoušce na pražském Výstavišti, jsou naplánovány tři etapy s téměř 320 rychlostními kilometry a celkovou délkou zhruba 1 370 kilometrů. Vozy s vysoce účinnou hybridní technikou a stoprocentně bezfosilními palivy budou vyrážet na celkem 18 rychlostních zkoušek ze srdce rally v bavorském Pasově, kde také v neděli odpoledne 29. října projedou cílovou rampou.

„Kulisy pražského Hradu a rychlostní zkoušky na Výstavišti přinesou vysoce atraktivní podívanou. Píšeme historii světové rally v České republice a věříme, že přijede co nejvíc fanoušků nejen do Prahy, ale i na Šumavu, kde se pojede hned sedm rychlostních zkoušek na tradičních tratích v okolí Klatov a Vimperku,” říká Tomáš Kunc, generální sekretář Autoklubu České republiky.

Shakedown se bude konat ve středu 25. října nedaleko Pasova, kde při posledním testu v soutěžních podmínkách diváci poprvé uvidí zúčastněné posádky v akci. Po čtvrteční pražské části čekají piloty etapy o celkové délce téměř 140 kilometrů na Klatovsku, kde se budou také nacházet tankovací zóny a zóny pro výměnu pneumatik. Na programu bude také divácky velmi atraktivní rychlostní zkouška Čínov u Klatov.

Večer se týmy vrátí zpět do Pasova a v sobotu je zavede trať podél řek Dunaj a Inn na rychlostní zkoušky v rakouském Innviertelu a v Dolním Bavorsku. Tyto etapy se pojedou v blízkosti hraničního trojmezí, fanoušci ze všech hostitelských zemí tak budou mít závody na dosah ruky. Po šesti rychlostních zkouškách bude v neděli následovat finále se čtyřmi testy v rakouském Mühlviertelu a opět v Dolním Bavorsku. Cílová rampa a slavnostní vyhlášení vítězů je v plánu na brzké nedělní odpoledne.AK AČR 30.3.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar