Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Calvet přijde o svou premiéru na Dakaru

Avizované složení týmu BUGGYRA ZM Racing, 2 kamiony a 2 vozy Can-Am, na Rally Dakar neplatí ještě před startem. Talentovaného Francouze od své první účasti na Dakaru odstavilo smolné zranění a následně Covid-19. Ignacio Casale s vozem Tatra se tak bude muset obejít bez týmového kolegy.

Pouhý týden před startem závodu musí vedení týmu Buggyra řešit nepříjemnou situaci. Téo si účast na Rally Dakar 2022 vybojoval úspěšným testováním a třetím místem na prosincové Rally Hail International, když při své premiéře v kategorii kamiónů dokonce vyhrál první etapu. „Řešili jsme spolu nějaké úpravy na autě, moc se na Dakar těšil. Na druhou stranu, je to mladý kluk a věřím, že šanci využije příště. Teď ho to ale hodně mrzí,“ prozradil šéf konstruktér Buggyry David Vršecký.


Podle šéfa týmu Martina Koloce nemá cenu řešit marketingové ztráty, vzniklé neúčasti Téa, který se měl stát prvním závodníkem Buggyra Academy na Dakaru. „Dopadlo to, jak to dopadlo. Před Vánocemi upadl při běhání v lese a vážně si poranil zápěstí. Vzhledem k charakteru zranění ruky padl návrh na speciální ortézu, Téo by do toho samozřejmě šel, nicméně aby toho nebylo málo, nakonec se nakazil covidem a leží v horečkách. Je mi Téa líto, ale tak to někdy chodí. Máme na Dakaru velmi silnou sestavu Macháček, Casale, Al Saif, proto věřím v úspěch, i když obě kategorie jsou opravdu nabité.“


Koronovarius pak zhatil i plán v podobě účasti Téa na Rally Dakar 2022 v roli pozorovatele. „Je to škoda a velká smůla. Téo byl odhodlaný jet na Dakar za každou cenu, aby byl týmu jakkoliv nápomocen. Nedá se nic dělat, život jde dál. Hlavně ať se brzy uzdraví a nám nezbývá, než doufat, že jsme si porci smůly vybrali ještě před Dakarem,“ doufá ředitel komunikace Buggyry Jan Kalivoda.


PR 28.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar