Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Buggyra - Dakar (8): Casale znovu v TOP 10, Macháček drží pozice!

Tak dobře ještě v dakarské historii Buggyry nebylo! Zatímco Ignacio Casale jedoucí opět na samé hraně možností posádky a techniky, nestačil pouze na speciály Kamaz a zaznamenal tak své doposud nejlepší etapové umístění mezi kamióny, v etapě sedmý Josef Macháček drží stejnou průběžnou pozici.

Nejdelší devátá etapa z Dawadmi – Vadí ad-David Davasir (828 /394) byla v první řadě o tom, nedojet za tmy. Úvodních 200 kilometrů nenabídlo nic více, než duny a písek, ráz etapy se lehce změnil v samotném závěru….


Průběh etapy potvrdil prognostické schopnosti Josefa Macháčka, podle kterého budou duny s postupem času osychat, a jejich projetí se stane proto komplikovanější. „Pořadatelé se nás rozhodli prověřit hned na začátku, museli jsme řešit opravdu těžké duny. Konec byl rychlý, kamenitý. Tentokrát jsme kupodivu nedělali žádnou pneumatiku, jenom odešel řemen,“ popisoval obhájce titulu etapu, ve které skončil sedmý. „Trochu mi vadí díra v podlaze, přes kterou na mě jde písek. Ale dá se to zvládnout, horší byla mračna prachu, která jsme museli řešit pokaždé, když nás někdo předjel. Jet za kamiónem byla lahůdka…“


V závěru hodnocení přišel ostřílený dakarský harcovník, evidentně se nacházející v dobrém rozmaru, se zajímavou teorií. „Can-Am jede skvěle, Pavel funguje výtečně, jediným slabším kusem jsem já. Zítra pojedeme rychle a pomalu budeme zrychlovat,“ dodal se smíchem.
Mimochodem, na třetí místo průběžného pořadí se probojovala španělsko-francouzská posádka Alvarez – Panseri (Can-Am XRS), přičemž navigátor Xavier Panseri navigoval při vítězné Hail International Rally Aliyyah Koloc a zůstává v hledáčku Buggyry pro rok 2023, ve kterém se mají Aliyyah a Yasmeen představit na Dakaru.


Ignacio velí do útoku…

Vzhledem k výsledkům předchozí etapy, ve které se Ignacio Casale propracoval z 252. místa na osmou příčku, panoval před startem v depu Buggyry lehký optimismus. Jak se ukázalo, jednalo se optimismus oprávněný, nad síly posádky Tatra – Phoenix se totiž ukázaly být pouze speciály Kamaz.


„Máme za sebou skvělou etapu. Bylo to pro nás všechny hodně těžké, včerejším výsledkem jsme dostali sami sebe pod tlak. Nakonec se ukázalo, že to může být ještě lepší,“ hodnotil Ignacio svou zatím nejpovedenější etapu v kategorii kamiónů. „Musím poděkovat Alvarovi s Tomášem, za skvělou práci. Taktika na zítřek je jasná, budeme útočit, útočit a útočit.“
„Těžká etapa se super výsledkem. Na začátku komplikované duny „trojky,“ nicméně způsob, kterým je Ignacio ve spolupráci s Alvarem zvládl, ukázal, že pojedeme o moc dobrý výsledek. Byl jsem rád za rychlost, protože při jednom sjezdu jsem dostal ránu, bolí mě celá záda, takže se těším k doktorovi. Původně jsem chtěl říct, že rychleji už to snad ani nejde, ale uvědomil jsem si, že nejspíše hned zítra, mě Ignacio vyvede z omylu,“ doplnil Tomáš Šikola.
Buggyra 11.1.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar