Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Brisk WRC v premiéře na Rallye Pelhřimov

Fanoušci motoristického sportu uvidí při Rallye Pelhřimov ve dnech 3. a 4. srpna poprvé v akci závodní speciál BRISK RS 01 WRC, za jehož volantem se v roli předjezdce objeví ing. Jaroslav Macek, který se podílel na jeho vývoji.

Tento automobil vlastní konstrukce s pohonem všech čtyř kol a výkonem přes 500 koní se objeví na rychlostních zkouškách sobotní druhé etapy. „Na start se velmi těšíme. I když pojedeme v soutěžním nasazení, pořád se především jedná o testování. Pelhřimovský start je mimořádnou příležitostí vidět poprvé Brisk v akci. Diváci si určitě přijdou na své, neboť parametry vozu se blíží úrovni někdejší skupiny B,“ říká Jaroslav Macek.
Zatímco během pátečního odpoledne bude speciál Brisk vystaven na pelhřimovském náměstí, v sobotu se předvede na rychlostních zkouškách. „Brisku říkám raketa na čtyřech kolech. Premiéra pro odbornou veřejnost proběhla začátkem května v pražském hotelu Mövenpick, v červnu byla světová premiéra na veletrhu v Brně a začátkem srpna proběhne v Pelhřimově sportovní premiéra. Samozřejmě pojedeme pro diváky, kteří se mohou v atraktivní místech těšit i na nějaké kolečko pro potěšení. Vystoupení s Briskem chceme pojmout jako show,“ upřesňuje Macek.
Motor vozu BRISK RS 01 WRC (viz Sport) zaručuje tisíc kilometrů soutěžní jízdy a měl by vydržet nástrahy rychlostních zkoušek. Každopádně táborský Brisk čeká zkouška ohněm. A jakou má speciál před sebou budoucnost? Vzhledem k tomu, že nemá homologaci, táborská společnost chce vůz využít zejména pro komerční prezentaci. „Pokud jde o sportovního využití auta, projekt dostal ve fabrice zelenou a rádi bychom postavili úzkou sérii vozů s pohonem předních kol Samozřejmě jedná se o příští léta, nicméně hodláme využít design karosérie.“ vysvětluje Macek.
Na vývoji závodního speciálu se podílela úzká skupina nadšenců v čele s majitelem společnosti Ing. Mojmírem Čapkou. Stavba vozu začala vlovi v prosinci a za necelého půl roku bylo auto postavené. „Předběžná dohoda je, že by se ve voze svezl také Václav Pech junior a rádi bychom Brisk představili na Pražském rallysprintu. Velmi nás láká srovnání v tomto exhibičním závodě s vozy specifikace WRC a dalšími soutěžními auty,“ říká závěrem Macek.
Dvoudenní Rallye Pelhřimov přivítá na startu velice zajímavé startovní pole, kterému vévodí druhý muž průběžné klasifikace domácího mistrovství Karel Trojan s Mitsubishi Lancer Evo 9, na stejném voze se dále představí mj. Semerád, Gavlák, Barvík, Tlusťák, s Octaviemi WRC pojedou Flídr a Trněný, s „dvoukolkami“ Peták a Odložilík, jenž má v premiéře představit Fita Grande Punto.

JL, 31.7.2007


Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar