Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Barum rally - Team Abarth favoritem

Už příští týden odstartuje 37. ročník Barum rally Zlín, který je vedle Mistrovství Evropy jezdců v rally zařazen také do nového seriálu Intercontinental Rally Challenge (IRC). A právě tento seriál by měl do Zlína přilákat kvalitní zahraniční jezdce.

Po uzávěrce přihlášek se počet vozů kategorie Super 2000 zastavil na čísle 15 a počet jezdců s prioritou FIA B na čísle 13! Celkem se přihlásilo 122 jezdců ze 13 evropských států!
Do Zlína přijede řada předních evropských jezdců, takže se letošní barumka jeví jako nejkvalitnější v dosavadní historii. Ve Zlíně se objeví v barvách továrního Fiatu Abarth italský pilot Andrea Navarra a Fin Anton Alén, syn legendárního jezdce a mistra světa ze Skandinávie. V dobrém světle se v průběhu sezony ukázal Peugeot Sport Espana, především Francouz Nicolas Vouilloz, vítěz Fiat rally v Turecku. Dobré výkony odvádí i Španěl Enrique Garcia Ojeda (oba Peugeot 207 S2000). K aspirantům na prvenství patří Ital Renato Travaglia, který premiérově osedlá Fiat Grande Punto Abarth S2000, stejně jako Belgičan Freddy Loix, který v minulosti úspěšně působil mj. v továrních týmech Mitsubishi, Peugeot a Huyndai Ve Zlíně se objeví i vítěz barumky z roku 2004 sympatický Simon Jean-Joseph z Francie (Citroën C2 S1600). Černým koněm rally může být Turek Volkan Isik (Fiat Grande Punto S2000), jenž v letošní sezoně překvapil hodně odborníků. Isik působil spíše v domácím šampionátu a letos je hodně rychlý. Ve Zlíně nebude chybět ani vedoucí jezdec průběžného pořadí evropského šampionátu Dimitar Iliev z Bulharska (Mitsubishi Lancer EVO IX). Do České republiky se ozvali i zástupci týmu Kronos Racing, který ve Zlíně nasadí do boje Peugeot 207 S2000 s Berndem Casierem z Belgie. Silná plejáda špičkových pilotů přijede z Polska (Michal Solowow, Tomasz Czopik, Grzegorz Grzyb), Itálie (Corrado Fontana, Marco Cavigioli), Švédska (Jimmy Joge) a Maďarska (János Tóth, Gergély Szabó). Automobilka Honda prostřednictvím týmu JAS Motorsport nasadí na vozech Honda Civic Type R dvojici ve složení Daniel Sola ze Španělska a Luca Betti z Itálie.
Vítězství z loňského roku obhajuje Roman Kresta, trojnásobný vítěz Barum rally Zlín. Pojede s Mitsubishi Lancer EVO IX, stejně jako úřadující český šampion Václav Pech, jenž dostal startovní číslo 4 hned za Navarrou, Travagliou a Alenem. a kompletní česká špička vesměs na produkčních vozech. Na startu nebudou chybět ani Karel Trojan, Václav Arazim, Miroslav Cais, Vladimír Barvík, Miroslav Jandík (Mitsubishi Lancer EVO IX), Vojtěch Štajf (Subaru Impreza STi), Roman Odložilík (Fiat Grande Punto S2000), Josef Peták (Renault Clio S1600), Jaromír Tarabus (Suzuki Swift S1600), Antonín Tlusťák (Citroën Saxo Kit Car) a další.
První vůz do divácké Super RZ odstartuje v pátek 24. srpna krátce po 21. hodině a ulicemi samotného centra města se budou nejdříve proplétat posádky s nejvyššími startovními čísly. Pořadatelé připravili již potřetí tuto městskou rychlostní zkoušku, která měří 9,36 km a pojede se jako okruhová.
V sobotu a v neděli na posádky čekají dvě etapy soutěže. Trasa soutěže je tradičně vedena po asfaltovém povrchu různé kvality. V první etapě posádky absolvují úseky Slušovice, Pindula, Halenkovice, Kudlovice, o den později pak Zádveřice, Janišov a Troják. V cíli se první posádka objeví v neděli 26. srpna před šestnáctou hodinou.

Průběžné pořadí ME: 1. Iliev (43), 2. Garcia Ojeda (38), 3. Jean Joseph (35), 4. Solowow (32), 5. Isik (30)

Průběžné pořadí IRC: 1. Navarra (29), 2. Garcia Ojeda (28), 3. Vouilloz (16), 4. Alen (15), 5. Rosetti (10)

Průběžné pořadí M ČR: 1. Pech (114), 2. Trojan ( 73), 3. Kresta (60), 4. Votava (55), 5. Peták (49)

JL, 15.8.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar