Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Barum rally - Loix, Kresta, Ojeda, Vouilloz…

Hvězdné startovní pole by se mělo představit při Barum rally Zlín, do jejíhož startu chybí měsíc. Deset dní před uzávěrkou se seznam přihlášených naplnil již třemi desítkami přihlášek.

Enrique Ojeda

Enrique Ojeda

Andrea Navarra

Andrea Navarra

Do České republiky přijede řada předních evropských jezdců a startovní pole se jeví jako nejkvalitnější v dosavadní historii zlínské rally. Vedle evropského šampionátu za to může nový prestižní seriál Intercontinental Rally Challenge (IRC).
Hned mezi prvními přihláškami, které dorazily do Zlína najdeme velká jezdecká esa. Z kvalitních jezdců přijede Freddy Loix z Belgie, bývalý tovární jezdec stájí Mitsubishi, Hyundai a Peugeot. Pojede na voze Fiat Grande Punto Abarth S2000 od přípravce R.-Tec za sponzorské podpory belgického výrobce kabelů Vergokan. Populární „Fast Freddy“ se letos zúčastnil několika soutěží s vozem VW Polo S2000. Vždy patřil k nejrychlejším, ale technické problémy mu vystavily stop. Naposledy při domácí Ypres Rally mu odešel motor. Loixův krajan Pieter Tsjoen ohlásil konec své závodní kariéry, nicméně sponzor nechtěl rušit své starty v seriálu IRC, a tak se s Loixem domluvil na spolupráci.
Na startu nebude chybět pochopitelně trojnásobný vítěz Barum rally Zlín a obhájce loňského prvenství Roman Kresta, který se spolujezdcem Petrem Grossem na voze Mitsubishi Lancer EVO IX patří v silné konkurenci ke žhavým kandidátům na přední místa.
Dalším týmem, který si pospíšil s odesláním přihlášky je Peugeot Sport Espaňa. S Peugeoty 207 S2000 se představí Nicolas Vouilloz z Francie a Španěl Enrique Garcia Ojeda. Oba jezdci zaznamenali řadu výborných výsledků a v průběžném pořadí seriálu IRC jim patří místa za vedoucím Italem Andrea Navarrou. Vouilloz vyhrál šotolinovou Fiat rally v Turecku a byl třetí v Rusku, zatímco Garcia Ojeda si připsal stříbrné umístění na Ypres Rally a v Rusku. Mezi značkami Peugeot nasbíral společně jako Abarth stejný počet bodů. Právě ve Zlíně se odehraje nesmírně dramatický souboj mezi oběma továrnami.
Pléjádu vozů Peugeot 207 S2000 rozšíří i šestinásobný maďarský šampion János Toth. Populární Janika přijede s půvabnou spolujezdkyní Bea Bahorovou vůbec poprvé závodit do ČR a jistě ppřiláká i velmi početné zástupy svých fanoušků. Uzávěrka přihlášek je stanovena na osmnáctou hodinu ve středu 1. srpna.

JL, 27.7.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar