Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Baja Saudi - Enge nedojel, ale přežil

A o tom to v případě saúdskoarabské Sharqiya International Baja 2021 letos bylo. Úspěšný účastník Rally Dakar Yazeed Al Rajhi, byl spolu s navigátorem transportován vrtulníkem do nemocnice. Závodník v kategorii čtyřkolek Darej Riyad Al Shammari bohužel nehodu nepřežil.

Baja Saudi, se měla původně skládat ze dvou etap s více, než 200 km dlouhými erzetami a úvodního prologu. „Bylo to krátké, ale docela výživné. Spousta way pointů, na několika místech hodně měkký písek. S Rudym si na sebe zvykáme, poprvé jsem jel s navigátorem, který mě navigoval v angličtině,“ konstatoval Tomáš po konci prologu.


Pak se ovšem do věci vložilo počasí, v podobě písečné bouře a první etapa byla zrušena. Následující den účastníci podniku světového šampionátu cross country rally odstartovali, závod ovšem po cca 80 kilometrech pro dvojici Enge – Briani předčasně skončil. „Začali jsme s Rudym docela dobře, hezky se nám jelo. Pak ovšem přišla jedna duna a skok, po kterém se auto stalo závodění neschopným. Nakonec jsme Can-AM DV50 opravili, dojeli do bivaku a chystáme se na testování,“ potvrdil Tomáš Enge v cíli. „Opět se ukázalo, že zkušeností není v poušti nikdy dost, na druhou stranu, chybami se člověk učí a někam ho posouvají.“


V průběhu závodu dorazil do Saúdské Arábie rovněž Josef Macháček, který se zapojí do testovacího programu speciálu Can-Am DV50. „Tomáš mi říkal, že se auto opět někam posunulo, což je v nejlepším pořádku. Hodně se těším. Za ty desítky let se mi písek dostal pod kůži,“ prohlásil letošní dakarský vítěz kategorie lehkých prototypů před odletem.


Buggyra 9.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar