Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

BSR - Dakar (9): Macík dojel třetí a stěžoval si

Zdá se, že letošní Dakar bude napínavý až do samotného konce. Úterní etapa přinesla třetí místo sedlčanskému Ivecu, pilotovanému Martinem Macíkem, navigovanému Františkem Tomáškem a technicky podporovanému Davidem Švandou

Úterní etapa Dakaru odstartovala o něco později. Pořadatelé tak dali šanci závodníkům, kteří uvízli ve zlověstných dunách předchozí etapy, aby stihli nastoupit znova na start. Posádka týmu Big Shock! Racing ale předchozí písečnou speciálku dojela hladce. A v dnešní si vedla ještě lépe. Od samého začátku nasadila brutální tempo. To v úvodu zbrzdil jen jeden ze soupeřů, který sedlčanský kamion nechtěli pustit před sebe.


„Nádherná etapa. Hrozně rychlá. Sem tam písek, ale jinak jsme jeli přes šotoliny, šutry, skály, trialy. Projížděli jsme krásná údolí. Auto jede, takže jsme drželi plyn. Myslím, že jsme dneska jeli na vítězství. Letěli jsme fakt kudlu. Všechno si sedlo. Navigace od Františka na jedničku. Dnešní třetí místo je super. A mohlo to být ještě lepší,“ řekl Martin Macík v cíli etapy.


„Kamaz under pressure“

Martin Macík si dnes dominující Rusy nenechal ujet. Většinu speciálky se držel v TOP 3. Když se ve výsledcích pořadatelů objevil titulek „Kamaz under pressure“ čeští fanoušci zajásali a po zbytek etapy s napětím sledovali, jak se šipka označující vůz týmu Big Shock! Racing nezadržitelně blíží k cíli. Ze skvělého výsledku dnešní etapy má velkou radost také celý tým.

Do konce Dakaru zbývají 3 poslední etapy. A podle posledního vývoje se zdá, že budou hodně zajímavé. Posádka Martina Macíka je připravena užít si je společně se svými fanoušky.BSR 11.1.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar