Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Autodrom Rally Serie pokračuje 10.3. v Sosnové

Fanoušci adrenalinu a jízdy bokem zamíří v neděli 10.března tuto zimu již popáté na Autodrom do Sosnové u České Lípy, aby si poměřili své řidičské umění se stejně „postiženými“. Čeká na ně opět jiná varianta okruhu, tentokrát s více vracáky na ručku než obvykle.

A proto věřím, že i diváci, fotografové a kameramani si přijdou na své. Každý den se totiž nepoštěstí vidět budoucí hvězdy motorsportu, jak bravůrně zvládají silné stroje. Mezi nejúspěšnější patří i největší současný talent, sedmnáctiletý Petr Semerád, který je momentálně v čele absolutního pořadí Autodrom rally série. Své rady mu nezištně předává několikanásobný Mistr České republiky v rally a táta v jedné osobě Pepa Semerád, který rád poradí i dalším závodníkům, jak správně projet zatáčky, aby se to projevilo na výsledném čase.

Absolutně průběžně druhý Ondřej Šimek a třetí Václav Bumbálek však naši vycházející hvězdu řádně potrápí. Ve 2WD je po čtyřech závodech ve vedení Leoš Hradil, který svoji historickou Škodu 1000MB vyladil k dokonalosti. Jeho největšími soupeři jsou druhý Lukáš Krupička a třetí Filip Strahal.

A jestli myslíte, že musíte mít závoďáka, abyste uspěli, tak to není vůbec pravda. Třeba takový Filip Strahal se svým „závoďákem“ normálně přijede po ose z Prahe, přezuje správné pneu a vyhraje. Proč by se to nemohlo podařit 10. března třeba právě vám? Stačí jen najít odvahu a přihlásit se.

Nemusíte zrovna mířit hned na absolutní vítězství, stačí když porazíte třeba souseda z ulice a skvěle si spolu zazávodíte a užijete si neděli plnou legrace. A třeba se při tom i něco naučíte, co se vám může hodit v běžném provozu, protože vždycky je dobré znát limity své a svého vozu.

O to, aby vaše závodění bylo bezpečnější, se starají traťoví komisaři, přítomna je i sanita a rychlý vůz ARS. A kdyby vás to přeci jen začalo nudit, můžete si dát něco dobrého ve vyhřáté restauraci a rozebrat v teple průjezdy jednotlivých pasáží tratě se svými soupeři. Ke spokojenosti všech je jsou k dispozici i on-line výsledky a pro nejúspěšnější ve svých třídách je připraveno 30 pohárů.

Více informací včetně přihlášek, propozic, výsledků a akreditačního formuláře najdete na www.autoklubbohemiasport.cz, zajímavosti pak na facebooku www.facebook.com/autodromrallyserie.

Petr
Pavlát 4.3.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar