Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Autodrom Most 2022 - Tři světové podniky

Autodrom Most má za sebou rušnou závodní sezónu a na rok 2022 fanouškům motorsportu slibuje minimálně stejně bohatou a pestrou podívanou. Fanoušci nejrychlejších sériových motorek se mohou začít těšit na 29. - 31. července, kdy se v Mostě pojede WorldSBK. Druhým velkým podnikem bude světový pohár cestovních vozů WTCR, který se uskuteční 9. - 10. dubna

Uplynulá sezóna byla pro mostecký okruh plná výzev, a to jak sportovních a pořadatelských, tak samozřejmě i co se týče covidové situace. „V uplynulé sezóně jsme dostali možnost pořádat velké akce jako mistrovství světa superbiků, světový pohár cestovních vozů WTCR a další. Byla to pro nás velká škola a celou situaci navíc komplikovala všem dobře známá pandemie. Dnes už ale víme, že na akce podobného rozměru jsme dobře připraveni a zvládneme je profesionálně zabezpečit. Zároveň neustále pracujeme na vylepšování celého areálu. Světové podniky typu WorldSBK nás navíc ještě donutili zintenzivnit plánované investice,“ komentuje uplynulou sezónu Josef Zajíček, předseda představenstva společnosti Autodrom Most.
V současnosti v Mostě probíhá další fáze rekonstrukce trati, která je zaměřena na výměnu povrchu cílové rovinky, včetně známé první šikany a několika stovek metrů navazujícího úseku. Po dokončení tak bude mít autodrom nový povrch po celé své délce. Na dalších místech se mění také obrubníky, drenáže a rozšíření čeká i některé únikové a záchytné zóny. Investice vložené do rekonstrukce se tak jen za rok 2021 vyšplhají na 35 milionů Kč. Na listopadové úpravy v únoru navážou ještě práce na dalších úsecích – ty se opět zaměří hlavně na zvýšení efektivity únikových zón a odvodnění.


Jestliže uplynulá sezóna byla v několika ohledech premiérová, tak příští rok se ponese více v duchu stabilizace a pokračování v práci na nových i tradičních sériích. „Chceme nabídnout kvalitní závody co nejširšímu spektru fanoušků motorsportu. Naší vlajkovou lodí se samozřejmě stalo mistrovství světa superbiků, které se příští rok pojede opět uprostřed léta. Další velké závody pak budou hned na začátku sezóny, kdy je na programu světový pohár cestovních vozů WTCR. Třetím, tentokrát ale již tradičním, vrcholem sezóny bude mistrovství Evropy okruhových tahačů, které se v Mostě pojede už po třicáté,“ odhaluje hlavní podniky mostecké sezóny 2022 Josef Zajíček.


Fanoušci nejrychlejších sériových motorek se tak mohou začít těšit na víkend 29. - 31. července, kdy se v Mostě pojede WorldSBK. Vedle superbiků, kde na divokou kartu startoval Karel Hanika, se pojedou opět i kategorie SSP a SSP300, v kterých letos bojovali další čeští jezdci. Oliver König zajel v SSP300 skvělé třetí místo a v příštím roce by chtěl přestoupit do větších motorek.


Druhým velkým podnikem sezóny 2022 bude světový pohár cestovních vozů WTCR, který se uskuteční 9. - 10. dubna (bude potvrzeno FIA). Ten si mosteckou premiéru odbyl během závodního supervíkendu letos na konci října, kdy se během dvou dnů v Mostě jelo WTCR i mistrovství světa vytrvalostních motorek EWC. Vedle Petra Fulína by mohl být dalším kandidátem na divokou kartu i Tomáš Enge, který zmiňoval úvahy nad účastí ve WTCR už během nedávných oslav dvaceti let svého startu v F1.


Třetím vrcholem sezóny bude již tradiční mistrovství Evropy okruhových tahačů Czech Truck Prix, které se pojede v novém termínu během prvního zářijového víkendu 2. - 4. září (bude potvrzeno FIA), kam se přesunul po kolizi s termínem zlínské Barum Rally. Na jubilejní již 30. ročník chystá mostecký autodrom speciální program, s kterým bude fanoušky seznamovat postupně během příštího roku. Už teď je ale jisté, že trucky opět doprovodí NASCAR Whelen Euro Series – s čerstvým českým šampionem kategorie Euro NASCAR 2 Martinem Doubkem. K víkendu oslav 30. výročí Czech Truck Prix se nově připojí také série TCR Eastern Europe.

Termíny plánovaných závodů pro sezónu 2022

3. 4.Carbonia Cup
9. - 10. 4.FIA WTCR
17. 4.Trabantrennen 12 h
27. - 29. 5.VFV GLP
24. - 26. 6. IDM
6. 7.Carbonia Cup
29. - 31. 7.WorldSBK Czech Round
5. - 7. 8.Czech Moto Classic
2. - 4. 9.Czech Truck Prix
6. 9.Le Most
8. - 11. 9.Porsche Cup Central Europe
7. - 9. 10.Histo Cup
16. 10.Carbonia Cup
VFV GLP - klubové automobilové a motocyklové závody
IDM- mezinárodní německý šampionát motocyklů
WorldSBK Czech Round - mistrovství světa superbike
Czech Moto Classic- klubové závody historických motocyklů
Le Most - klubový vytrvalostní závod automobilů

Most 24.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar