Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

André Azevedo vyráží opět s Tatrou

Už devět let spolupracuje Brazilec Andre de Azevedo s českým Letka Racing týmem Tomáše Tomečka, který mu, stejně jako sobě, připravuje Tatru pro dakarský maraton.

V loňském ročníku dojel i přes problémy na krásném čtvrtém místě a letos by rád postoupil ještě o nějaký stupínek výše. Společně s ním budou s nástrahami soutěže bojovat ještě Maykel Vilarta a náš Jaromír Martinec. Ladislav Lála, z posádky Tomáše Tomečka brazilského jezdce vyzpovídal krátce před startem. Ještě připomínáme, že na motocyklu se do Senegalu opět vydává ještě jeho bratr Jean de Azevedo.

Jaká jsou Vaše očekávání před závodem?
Jak hodnotíte Vaše šance? V porovnání s minulými ročníky očekávám náročnější závod. Měli bychom totiž strávit více dní v poušti, kde lze jednoduše zabloudit a kde je občas obtížné najít cestu určenou itinerářem. Za úspěch bych považoval, pokud bych dojel do pátého místa.

Co si myslíte o Vašem letošním voze?
V září jsme s Tomášem testovali na Slovensku v Senici. Neměli jsme žádné problémy, Tatra byla v perfektním stavu. V Lisabonu jsem na auto pouze nalepil nějaké reklamní polepy.

Koho považujte za svého největšího soupeře?
Jsou to samozřejmě velké týmy jako Kamaz, DAF a MAN. Tyto týmy mají k dispozici hned několik výkonných aut, která jsou v porovnání s námi rychlejší. V konečném hodnocení by nám mohly pomoci naše zkušenosti se závoděním v poušti.

Máte nějaké sdělení pro české fanoušky Tatry.
Pokaždé, když navštívím Českou republiku, tak mám tuto zemi ještě raději. Češi jsou v porovnání s mnoha evropskými národnostmi velmi veselí, dokonce bych řekl v mnoha ohledech podobní Brazilcům. Rád jezdím s Tatrou, letošní rok to bude již naše devátá společná sezóna a nechci na tom nic měnit. V následujících letech bych pro Tatru rád vybojoval dobré výsledky a i nějaké to vítězství.

Můžete popsat spolupráci mezi modrým a zeleným vozem?
Modré auto je Tatra Tomáše Tomečka, s nímž jsem začal spolupracovat před devíti lety. Tomáš je sice na Dakaru mým konkurentem, ale současně máme dohodu, která by nám měla pomoci zvýšit naše šance před silnou konkurencí v podobě především Kamazů a DAFů. Myslím si, že je pro nás oba výhodné, když si budeme v případě potřeby nápomocní.

PL, 6.1.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar