Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Aliyyah Koloc přepsala (opět) historii a Josef Kalina opět v Tatře

Tentokrát se tak stalo na Hail Interational Rallye, která se uskutečnila minulý týden v Saúdské Arábii, kam tým BUGGYRA vyrazil v rámci poslední přípravy před Rally Dakar 2022. Nejrychlejší truckerka světa totiž vyhrála při své offroadové premiéře nejen první etapu a v absolutním pořadí celý národní pohár, její výsledek by v kategorii T3 zároveň stačil na druhé místo ve světovém poháru FIA.

Tím ovšem exploze Buggyra Academy v Saúdské Arábii zdaleka neskončila. Yasmeen Koloc přes technické problémy v první a třetí etapě dojela v kategorii T3 na skvělém třetím místě. Mimořádně úspěšné dílo dokonal na lednovou Rally Dakar připravující se Téo Calvet, který po triumfu v první etapě skončil v kategorii kamiónů celkově třetí. „Něco málo o projektu Buggyra Academy vím, nicméně výsledky mě hodně překvapily. Tým disponuje mladými jezdci s mimořádným potenciálem, kteří jsou sice na začátku, ale ukázali, že v nejbližší budoucnosti mohou pomýšlet na Dakaru hodně vysoko,“ potvrdil trojnásobný vítěz Rally Dakar kategorie automobilů Násir al – Attíja, který se stal s časem 10h 50m 23s zároveň absolutním vítězem Hail Interational Rallye.


Vítězka jela a poslouchala

Sedmnáctiletá dvojčata na stupních vítězů svět motoristického sportu nepamatuje a s pravděpodobností hraničící s jistou lze hovořit o počinu, který nebude hned tak překonán. „Věděl jsem, že budu navigovat 17letou holku bez větších rally zkušeností, ale výsledek absolutně předčil veškerá má očekávání,“ konstatoval z pozice jednoho z nejrespektovanějších světových navigátorů Xavier Panseri. „Když jsme vyhráli první etapu, neměl jsem na to co říct. Umí skvěle naslouchat a všechny rady do puntíku převádět do praxe, nikdy se nevzdá, je to pravá bojovnice. Ví naprosto přesně, kdy dát plný plyn a kdy naopak zvolnit. Celkovým výsledkem jsem příjemně šokován, díky celému týmu za fantastický zážitek a atmosféru. Případné společné účasti na Dakaru 2023 se vůbec nebojím.“Prakticky stejný názor má, i navigátor Yasmeen Koloc, Stéphane Duple. „Dojet v prvním závodě třetí, je vynikající, bylo vidět, že spolu se sestrou hodně testovala. Slušný start, postupné zrychlování, občas bylo nezbytné zkrotit temperament. Celkově ale výborné.“„Jsem pochopitelně šťastná, musím poděkovat celému týmu za skvělou práci. Prostě jsem jela a poslouchala Xaviera. Docela lituji, že nemůžeme na Dakar startovat s Yasmeen už letos,“ potvrdila senzační vítězka.


Téo na to má!

Okruhový šampión Francie a úspěšný účastník ME tahačů Téo Calvet předvedl schopnosti obojživelníka schopného vyměnit asfalt za písek. „Výborný výkon, Téo zvládl svou premiéru na jedničku. Ignacio bude mít na Dakaru dobrého parťáka,“ zhodnotil šéf týmu Martin Koloc, který „posadil“ k mladému Francouzovi Josefa Kalinu. „Má závodění v krvi, na to, že je mu jedenadvacet, si rozumí s pro něj doposud nepříliš poznaným autem. Jasně, Dakar je podstatně těžší soutěž, ale už teď má na víc, než se jenom zúčastnit,“ potvrdit legendární navigátor.S názorem slavného veterána souhlasí i jeho dočasný svěřenec. „Strašně mě to bavilo, cítil jsem podporu celého týmu, pochválil mě dokonce i táta, nicméně jedu se na Dakar učit a moc se těším,“ potvrdil Téo.


Úspěšné testování

Ve stínu výsledků Buggyra Academy zůstala účast obhájce dakarského prvenství v kategorii T3 Josefa Macháčka, který na základě rozhodnutí týmového vedení pojal Hail Rally jako závěrečný test před Dakarem. „Pepovy kvality jsou všem velmi známy, opravdu jsme ho, na rozdíl od holek a Téa nemuseli zkoušet, dvě etapy rovnající se polovině závodů, na test techniky úplně stačily. Pepa by samozřejmě rád dále závodil, ale rozhodli jsme se šetřit jeho tělesnou schránku. Na Dakar 2022 jsme připraveni,“ potvrdil šéfkonstruktér David Vršecký.
Buggyra 13.12.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar