Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Adam Králík v premiérové sezoně ZAV stříbrný

Letošní Mistrovství ČR v závodech automobilů do vrchu bylo premiérovou sezónou týmu Rabbit Czech Racing. Obrovské úsilí týmu při realizaci tohoto projektu, včetně stavby nového speciálu SEAT Leon FR, korunoval nakonec Adam Králík skvělým druhým místem v celkové klasifikaci skupiny 5b v rámci M ČR.

V říjnu loňského roku, kdy projekt nového závodního týmu Rabbit Czech Racing vznikal, stáli jeho členové před nelehkým úkolem. Do startu sezóny roku 2021 zbývalo tehdy sedm měsíců, během kterých byl tým nucen pracovat ve všech směrech od marketingu, logistiky až po stavbu nového závodního vozu. Přes velkou časovou náročnost se nakonec kompletně připravený nový tým Rabbit Czech Racing objevil na startu prvního závodu Mistrovství ČR, legendárního podniku Ecce Homo ve Šternberku.

Právě kompletní účast v domácím šampionátu závodů do vrchu byla hlavní cílem pro úvodní sezónu týmu, aby prověřila nejen spolehlivost nového vozu SEAT Leon FR, ale dala také prostor pro zvykání na odlišný styl ovládání nového speciálu jezdci Adamovi Králíkovi. Ten oslavil v letošním roce plnoletost a svoji závodní kariéru chce kromě Mistrovství ČR směřovat také k účasti ve vybraných závodech mezinárodního seriálu FIA European Hill Climb Championship.

V dubnu odstartoval český šampionát závodem na zkrácené trati Ecce Homo ve Šternberku a z víkendového dvojzávodu se Adamovi Králíkovi povedlo přivézt první letošní pódiové umístění v podobě třetího místa. Přesně o měsíc později se závody do Šternberku vrátily na druhý podnik, který byl také součástí Mistrovství Evropy. Adam Králík si z nedělního závodu přivezl po skvělém výkonu pohár za druhé místo.

Na čtvrtém podniku MČR v Dobšiné došlo v tréninku k havárii jednoho z jezdců a vlivem následně nezpůsobilé trati byly závodní jízdy kompletně zrušeny. Chuť na závodění si talentovaný říčanský jezdec spravil až v dalším slovenském dějství Mistrovství ČR na Jankovom Vŕšku. V sobotní jízdě Adama negativně ovlivnil kuriozní technický problém způsobený volně ležícím předmětem na trati. Dosažený čas z obou nedělních jízd však přinesl mladému jezdci v silné mezinárodní konkurenci sedmé místo v cíli. Získaných 6 bodů ho poté posunulo v celkové klasifikaci MČR třídy 5b na druhou příčku.

Jelikož závody na Jankovom Vŕšku byly vzhledem ke zrušení následujících dvou podniků v Pezinoku a Ústí nad Orlicí těmi posledními, o celkově druhém místě Adama Králíka ve skupině 5b rozhodlo dosažených 51 bodů. Stříbrná pozice v premiérové sezóně tak byla velkým úspěchem celého týmu Rabbit Czech Racing. I vzhledem k těmto dosaženým výsledkům byla Adamovi Králíkovi udělena finanční podpora Autoklubem ČR pro talentovanou mládež.

Týmová účast na všech pěti závodech Mistrovství ČR však byla v průběhu letošního roku doplněna dalšími starty Adama Králíka na vybraných podnicích EDDA CUPU. Starty doplnily letošní sportovní program týmu především z důvodu technického vývoje a testování změn, provedených v průběhu sezóny na závodním voze SEAT Leon FR. V závěrečném závodě na Autodromu Most se Adamovi dokonce povedl skvělý výsledek v podobě vítezství v závodě skupiny N2000.

Sezóna 2021 prověřila také výkonnost, spolehlivost a technický potenciál závodního speciálu SEAT Leon FR. Během roku se tým snažil o neustálá vylepšení především v oblasti podvozku, jehož správné nastavení je pro tuto disciplínu motorsportu zcela klíčové. Nejen z tohoto důvodu se nakonec tým Rabbit Czech Racing dohodl na dílčí technické spolupráci s brněnským týmem Pfeifer Motorsport, který má v oblasti závodů do vrchu mnohaleté zkušenosti a dosáhl i četných úspěchů na tratí doma i v zahraničí. Vývoj tohoto závodního speciálu bude pokračovat i v sezóně 2022 a směřovat bude především do oblasti motoru, převodového a brzdového ústrojí.

„Založením našeho týmu Rabbit Czech Racing, jehož nedalekým cílem je nejen plnohodnotná účast v domácím šampionátu, ale hlavně výrazné působení na tratích Mistrovství Evropy, je splnění mého velkého závodnického snu. Ten jsem měl už od svých začátků v motokárách. V době, kdy nový tým v nelehké situaci vznikal jsem oslavil osmnácté narozeniny, což mi pomohlo i k získání řidičského průkazu. Právě ten je základním předpokladem ke startům v Evropě,“ říká po úspěšné sezóně jezdec Adam Králík a dodává:

„Letošní druhé místo v českém šampionátu je příběh jako z pohádky. Počítali jsme s tím, že si projedeme porodními bolestmi, ale kupodivu jsme se s tím v celém týmu vypořádali na výbornou a průběžné kvalitní výsledky znamenaly na konci letošního dějství stříbrný stupeň na republikovém podiu. Chtěl bych proto moc poděkovat především rodičům, našim dosavadním týmovým partnerům a samozřejmě našim fanouškům. Zvláštní poděkovaní pak směřuje do společnosti Pfeifer Motorsport, která významným způsobem posunula výkonnost našeho závodního Seatu.“

Tým Rabbit Czech Racing se již nyní připravuje na novou sezónu 2022. V té se Adam Králík, opět ve voze SEAT Leon FR, zúčastní kompletního seriálu Mistrovství ČR a zavítat by podle plánu měl i na vybrané zahraniční tratě evropského šampionátu s cílem získat zde své první zkušenosti. „Na příští sezónu se opravdu moc těším. Náš program bude opět bohatý nejen na starty v závodech, ale i na jiné doprovodné akce a já jen pevně doufám, že situace s pandemií nemoci Covid-19 nám naše plány nezkříží. Náš tým však bude každopádně na novou sezónu opět kvalitně připraven,“ dodal říčanský jezdec Adam Králík.



PR 30.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar