Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AKTUALIZACE: Malá autokrosová Evropa v Poříčí

Prvním velkým autokrosovým závodem sezóny bude poslední červencový víkend podnik MMČR a Mistrovství zóny střední Evropy v Poříčí nad Sázavou. Na Homolce bude k vidění absolutní evropská i domácí špička v čele s úřadujícím mistrem Evropy, Němcem Berndem Stubbem!

Na startu se představí tři nejlepší z posledního mistrovství Evropy. Vedle desetinásobného evropského šampióna Stubbeho to bude také loňský vicemistr Evropy Radek Jordák a bronzový Lotyš Ervins Grencis. Všichni tři jsou jezdci Alfa Racing Teamu. Celkem je v Super Buggy zatím přihlášeno 32 jezdců a ještě není uzávěrka.

Na koho se mohou fanoušci dál těšit? Na Homolce se sejde kompletní česká špička: kromě Radka Jordáka nebude chybět obhájce loňského vítězství v nejsilnější divizi SuperBuggy Zdeněk Antony, dále Jakub Kubíček, nestárnoucí Jaroslav Hošek, který předvede buginu s novým motorem Porsche, Vladislav Štětina, Jaromír Štětina, Martin Hrubý, nechybí takřka domácí Jan Smrž. Tahákem bude určitě velká premiéra v nejsilnější divizi s novými auty Petra Nikodéma s Milanem Vaňkem, kteří ještě vloni soupeřili o nejvyšší příčky v šestnáctistovkách. Chybět nebude ani účastník Rally Dakar Boris Vaculík.


Mezinárodní konkurenci v nejsilnější divizi rozšíří třeba nizozemský dvojblok Terry Callaghan, Wiely Albers, přijede i Maďar Károly Ábrahám nebo Ital Giovanni Trincossi. Mezi plechovými auty nebude chybět ani miláček davů, Ital Natale Casalboni, pro něhož je Poříčí srdcovka a vloni tu bojoval o vítězství. Jenže z prvního místa musel ve finále zastavit kvůli prasklé poloose. zajímavosti bude start Furaškina, ME v cestovních vozech 2018, s této nejsilnější divizi.Starzovní pole obohatil i vynikající Holanďan Mike Bartelen nebo Němec Marrio Hanneken.


Plná je i divize Buggy 1600 se 32 přihlášenými jezdci, v níž se představí mj. Nosálek, Jílek, Rezek, Hartman nebo Kadlečík. Z Německa přijedou mj. Wibbeler a Holzleitner, z Holandska pak Pähler. Na startu se objeví i překvapivý vítěz loňského novopackého závodu Kobras.

Divize plechových automobilů TA + D5 se rozrostal na 13 jezdců,z nichž největším favoritem bude Václav Fejfar se Škodou Fabia, objeví se i loňský mistr republiky Martin Dlesk nebo Jan Brožek.

To ovšem není zdaleka všechno. Taháků je daleko víc. „Poříčí bude kvůli sezóně ovlivněné koronavirem prvním skutečně velkým závodem roku. Mistrovství Evropy bylo zrušeno, zóna je teď nejvyšší možná kategorie. Náš závod má i v Evropě velmi dobrý zvuk a skoro každý se chce svézt. Myslím, že co do velikosti Poříčí takový závod dlouho nepamatuje a bude to určitě srovnatelné s dobou, kdy se tu jezdila velká Evropa. To už je více než třicet let,“ říká ředitel závodu Jiří Mareš.


„Přihlášky neustále průběžně chodí, ale už teď máme přihlášeny borce z Německa, Francie, Itálie, Švýcarska, Rakouska, Slovinska, Maďarska, Litvy a samozřejmě ze Slovenska. Přijet by chtěl i náš kamarád Španěl Carlos Hernando Saiz, který si Poříčí vloni zamiloval a zajel tu skvěle, ale ze Španělska je to cestování pořád ještě trochu složitější, tak uvidíme,“ prozradil ředitel závodu.


Jedeme s fanoušky!

Velké téma posledních dní je také účast fanoušků na sportovních i kulturních akcích. My v Poříčí rozhodně fanoušky chceme a děláme vše pro to, aby jich mohlo dorazit co nejvíc. „Jsme v kontaktu s Autoklubem České republiky a řešíme to v podstatě denně. Přesné znění předpisů bude asi jasné až pár dní před závodem, ale my už v tuto chvíli pracujeme na budování sektorů s vlastním zázemím, abychom mohli podle daných pravidel fanoušky oddělit a zajistit jim veškerý komfort,“ uvedl hlavní pořadatel Tomáš Jeníček.


Nejen autokrosem ale bude žít během víkendu poříčská Homolka. Pro fanoušky bude přichystán bohatý doprovodný program. Opět se např. představí freestyle motokrosař Petr Pilník Pilát, tentokrát i se svou mládežnickou FMX academy. Ale bude toho daleko víc. Další detaily vám budeme prozrazovat postupně.


Vstupenky už se dají koupit!


Pro všechny, kteří chtějí mít jistotu ohledně vstupenek, máme jednu dobrou zprávu: už se dají koupit! Spojili jsme síly s portálem ticketportal.cz a na něm si můžete zakoupit cenově výhodnou víkendovou vstupenku za 400 korun. Odkaz na nákup vstupenek najdete ZDE.


AMK Poříčí: Aktualizovaný seznam přihlášených k 1.7.2020. Už nyní je přes 165 jezdců. Je jasné, že přijdou určitá omezení. První omezení. V současné době už jsme překročili kapacitní možnosti závodiště i pořadatele. Proto zastavujeme příjem přihlášek k závodu. Další přihlášky budou možné pouze po dohodě s pořadatelem. Některé přihlášky jsme nuceni zpětně odmítnout a zřejmě zrušit i start celé divize.https://www.autokrosporici.cz/

AMK
Poříčí + JL 2.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar