Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Sedlčany - Nikodém, Novotný, Florián, Bartoš...

Šestý závod domácího autokrosového šampionátu v Sedlčanské kotlině ukončil letošní sezonu. Na krásně upravené trati a za slunného podzimního počasí viděli diváci pěkné závody, i když bylo v některých třídách o mistrech již rozhodnuto.

Super Buggy

Vzhledem k tomu, že se žádný výsledek neškrtá, tak měl titul v kapse Jakub Kubíček, který vyhrál dvě rozjížďky a jednou skončil druhý. Jeho největší soupeř Petr Nikodém zvítězil třikrát, ale protože se nesešel dostatečný počet jezdců (chyběli mj.Jordák, Výborný, Vaculík…), tak se jelo rovnou finále. Do první řady se s nimi postavil ještě Zdeněk Antony s třemi druhými místy. Druhou obsadili Vladislav Štětina s jednou vyhranou jízdou a uzdravený David Horák

Od startu vypálil nejlépe Nikodém sledovaný Kubíčkem, Antonym a Horákem a Vláďou Štětinou. Ten se dostal před Horáka a když Kubíček udělal hodiny díky technickému problému, tak se zařadil na třetí příčku. Ale ani v posledním závodě Štětinovi štěstí nepřálo. Po druhé i třetí rozjížďce dělali mechanici spojku a když už to vypadlo na zelený věnec, tak se objevil problém v řízení a bylo na nadějí. S velkým náskokem vyhrál Nikodém před Antonym a Horákem, který nechal za sebou Hrubého.


1.Nikodém
2.Antony
3.Horák
4.Hrubý
5.Polák


Mistrovství ČR

1.Kubíček 168
2.Nikodém 153
3.Hrubý 139
4.Polák 133
5.Antony 129
6.Stětina V. 121Buggy 1600

V divizi Buggy 1600 se sešlo jen osm jezdců, kteří celý den závodili spolu v jedné jízdě. V nich si vedl nejlépe Novotný, když dvakrát vyhrál a jednou nestartoval. V třetí jízdě si připsal vítězství Jiří Rezek a společně se s nimi postavil do první řady Filip Hartman. Ve finále předvedl Novotný jízdu start – cíl a v první sezoně Buggy 1600 získal hned titul mistra republiky. Druhé místo nestačilo bohužel Hartmanovi, aby se stal, ve více než smolné sezoně, vicemistrem, když jej předstihl Rezek.


1.Novotný
2.Hartman
3.Rezek
4.Burián
5.Votruba


Mistrovství ČR

1.Novotný 184
2.Rezek 152
3.Hartman 147
4.Šíma 114
5.Jílek 89Junior Buggy

Zdá se, že v juniorkách převzal žezlo po Jakubovi Novotném neméně talentovaný Arnošt Florián. Po dvou vyhraných rozjížďkách nedal ani ve finále soupeřům šanci a vítězstvím si zajistil mistrovský titul. Druhý v závodě i celkově skončil Jakub Šafránek. Třetí celkovou příčku uhájil Filip Duřt, když o bod předstihl Daniela Pytlouna. Právě sourozenci Pytlounovi se postarali pro diváky atraktivní a ´vtipnou vložku, pro oba aktéry už méně. Po výjezdu ze zatáčky vjela Eliška „na záda“ svému bratrovi, a ne a ne se dostat dolů. Museli zastavit a teprve potom pořadatelé rozpletli oba stroje.


1.Florián
2.Šafránek
3.Starosta
4.Svoboda
5.Duřt
6.HorniakovaMistrovství ČR


1.Florián 192
2.Šafránek 169
3.Duřt 127
4.Pytloun 126
5.Starosta 119


Touring Autocross

Divize cestovních automobilů za účasti sedmi jezdců a finále jen s pěti je smutným obrázkem nejen českého, ale i evropského autokrosu. Do Sedlčan nepřijeli mj. Horčička, Brožek, Kužel, naopak dorazil Lukáš Červený, startující v Evropském poháru. Rozjížďky vyšly nejlépe úřadujícímu mistrovi Marceli Dleskovi, který dvě vyhrál, jednu si připsal Jan Bartoš. Právě Bartoš vyrazil ve finále nejlépe, ale po několika metrech došlo k poškození pravého zadního kola a diváci se sázeli, zda vydrží nebo ne. Naštěstí vydrželo a Bartoš zvítězil před Červeným. Po sečtení se bodů se ale z vítězství moc neradoval. O jeden bod přišel o mistrovský titul. Vhledem k situaci, jaká je v této divizi, přestupuje příští rok do Super Buggy.
1.Bartoš Škoda Fabia
2.Červený Škoda Fabia
3.Musil Škoda Fabia
4.Dlesk Mitsubishi Lancer
5.Bret VW Polo


Mistrovství ČR

1.Dlesk Mitsubishi Lancer 174
2.Bartoš Škoda Fabia 173
3.Musil Škoda Fabia 158
4.Brožek Škoda Fabia 110
5.Kostroun Škoda Fabia93Touring 1600

O rozruch ve finále se postaral nejdříve Jakub Jánoš, který v první zatáčce „hodil na boudu“ svoji Felicii. V opakovaném startu zase nesportovně najel Tomáš Jánoš do Milana Purmy a byl diskvalifikován. I přes kotrmelec zvítězil Jakub Jánoš před Luďkem Dubravským z Libuně, který už měl před posledním závodem titul jistý. Otec a syn Jánošové získali stejný počet nodů a skončili na druhém a třetím místě.


1.Jánoš J. Škoda Felicia
2.Dubravský Škoda Fabia
3.Chytráček Škoda Fabia
4.Horák Škoda Felicia
5.Hoffman Suzuki Swift


Mistrovství ČR

1.Dubravský Škoda Fabia192
2.Jánoš J. Škoda Felicia141
3.Jánoš T. VW Lupo 141
4.Purma Škoda Felicia130
5.Horák 98 Škoda Felicia


D2

V divizi D2 se radoval z třetího místa Josef Bartoš, neboť mu zajistilo titul mistra republiky před Václavem Cimingou starším, který dojel ve finále až šestý. Závod vyhrál Lukáš Mihulka v těsném souboji před Janem Šindelářem.


1.Mihulka Ford KA
2.Šindelář Ford Fiesta
3.Bartoš Škoda Felicia
4.Gacík Škoda Felicia
5.Žambůrek Ford Focus


Mistrovství ČR

1.Bartoš Škoda Felicia 167
2.Ciminga st. Renault Clio 146
3.Gacík Škoda Felicia 143
4.Hašler Škoda Fabia 106
5.Žambůrek Ford Focus 99
JL 4.10.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar