Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Sedlčany - Antony vyhrál a je vicemistrem

Prakticky ve všech divizích, kromě Buggy 1600, se při posledním závodě Kontejnery Louda Mistrovství ČR bojovalo o tituly. Titul se ale podařilo obhájit pouze Jakubovi Novotnému v Junior buggy. Největším překvapením je ale druhé místo Zdeňka Antony v Super Buggy. Právě v Sedlčanech usedl poprvé do buginy.

Super Buggy

Před závěrečným závodem měli největší šanci na titul Jakub Kubíček a Roman Keřka, teoretickou ještě Zdeněk Antony. Závod začal ve velkém stylu Jakub Kubíček, který už v tréninku šel „přes boudu“, ale do první rozjížďky nastoupil a dojel druhý, pak třetí a první. Nejlépe vyšly rozjížďky Zdeňku Antonymu. Vyhrál dvě jízdy a po třech sériích byl nejrychlejší. Po jednom vítězství si připsali David Horák, Jan Smrž a Roman Keřka. Protože se na startu sešlo jen 14 jezdců, tak odpadlo semifinále a jelo se pouze finále. V první řadě stáli Antony, Kubíček a Smrž a v druhé Keřka a Horák a teprve ve třetí obhájce titulu Radek Jordák.

Po startu vypálil Antony a nikým neohrožován ujížděl svým soupeřů, za ním se ale děly věci. Nejdříve byl druhý Smrž před Kubíčkem. Ale oba zastavili už v třetím kole. Smrž kvůli prázdné pneumatice a Kubíček ve snaze předjet soupeře, skončil v ochranném valu bez kola s poškozeným vozem. Mezitím se kupředu dral Jordák, bojující s Keřkou o druhé místo. A takové bylo i pořadí v cíli. V předposledním kole vydechl motor Hoškovy bugginy naposled, a tak jen pět jezdců projelo cílem. Hošek byl klasifikován na šestém místě. Po odečtení jednoho nejhoršího výsledku měli Zdeněk Antony a Roman Keřka stejný počet bodů. V tom případě rozhoduje počet lepších umístění, Antony má 2 x 35 bodů, Keřka nejvíc 1x 29.


1.Antony
2.Jordák
3.Keřka
4.Horák
5.Paul
6.Hošek


Konečné pořadí

1.Kubíček 162
2.Antony 1547
3.Keřka 154
4.Smrž 128
5.Jordák 120
6.Hošek 110
7.Paul 106
8.Horák 100
9.Hrubý 92
10. Gomzjakov 90


Buggy 1600

Smutný byl pohled na Buggy 1600, v niž startovalo pět jezdců, přičemž Votruba skončil už v sobotu, a tak pokračovali pouze čtyři. Petr Nikodém vyhrál všechny jízdy před Víťou Nosálkem a diváci se těšili na finále. Jenže se neradovali dlouho, protože Petr Nikodém záhy odstoupil pro poruchu motoru. Vyhrál Víťa Nosálek, čímž si zajistil si celkové třetí místo před Samuelem Petákem. Uvidíme, jak bude vypadat tao divize v příštím roce, když oba nejrychlejší Milan Vaněk (chtěl jet Super Buggy, ale neměl připravený stroj) a Petr Nikodém přecházejí do Super Buggy.


1.Nosálek
2.Peták
3.Jílek


Konečné pořadí

1.Vaněk 202
2.Nikodém 186
3.Nosálek 154
4.Peták 154
5.Jílek 107


Junior buggy

V Junior Buggy měl šanci na titul Jakub Novotný a Daniel Pytloun, ale už rozjížďky naznačily, že Novotný myslí obhajobu vážně. Dvě vyhrál, zatímco Pytloun byl pátý a třetí. Do první řady se postavili Jakub Novotný společně s Václavem Kindlem a Ondřejem Medlíkem. Start se povedl výborně Novotnému a po sedm kol kroužil na první pozici až do cíle. Druhý dojel Medlík před Kindlem, kteří tak obsadili celkové čtvrté a páté místo za Pytlounem.


1.Novotný
2.Medlík
3.Kindl
4.Pytloun
5.Duřt
6.Švorc


Konečné pořadí

1.Novotný 204
2.Pytloun 182
3.Medlík 167
4.Kindl 149
5.Vaculík 142Touring Autocross

V divizi cestovních automobilů se objevilo v Sedlčanech pouze sedm jezdců, ale pouze Marcel Dlesk a Jiří Bret měli šanci na titul. První jízdu vyhrál Dušan Horčička s Hondou Civic, druhou Marcel Dlesk s Mitsubishi Lancer a třetí Jan Brožek se Škodou fabia. Tito tři se postavili do první řady, za nimi Jiří Bret se Škodou Fabia a Luboš Kužel s Audi. Start se povedl Horčičkovi, naopak na startu zůstal stát Kužel a po několika metrech i Brožek. Na Horčičku se snažil útočit Dlesk, ale nakonec se spokojil s druhou pozicí, která mu zaručovalo titul.


1.Horčička
2.Dlesk
3.Bret
4.Kostroun


Konečné pořadí

1.Dlesk 191
2.Bret 17ž
3.Horčička 169
4.Kostroun 153
5.Brožek 107Touring 1600

Před závodem vedl tabulku Luděk Dubravský se Škodou Fabia a po třech jízdách, které vyhrál, měl dobře našlápnuto. Ale pozadu nezůstal ani jeho největší soupeř Dominik Senegacnik se Škodou Felicia. Vyhrál rovněž všechny rozjížďky a do první řady finále se s nimi postavil ještě Milan Purma, rovněž s Felicií. Start vyšel nejlépe Dubravskému, na kterého se hned přilepili Senegacnik a Matějka. Jenže byla jízda zastavena po havárií Martina Kopeny a a start se opakoval s plným počtem jezdců. Felicii stačilo postavil na kola a Kopena mohl odstartovat. Druhý start se stal osudný právě pro Dubravského, který odpadl hned na začátku prvního kola. Pro vítězství si dojel Senegacnik před Matějkou a získal titul. Kopena si čtvrtým místem zajistil celkový bronz.


1.Senegacnik
2.Matějka
3.Chytráček
4.Kopena
5.Hoffmann


Konečné pořadí

1.Senegacnik 184
2.Dubravský 177
3.Kopena 144
4.Purma 128
5.Jánoš T,118


D2

Automobily při finále připomínaly spíš vraky, než závodní speciály. Zvláště FordKa Václava Ciningy nebo Mazda Romana Vávry. Během jízdy vlály o odlétávaly plasty po celé trati. Vpředu sváděl souboj Aleš Kubík s VW Polo, jenž se letos představil poprvé a hned vyhrál. Druhý dojel Josef Bartoš se Škodou Felicia a ze souboje Vávra, V.Cininga a Šindelář vyšel nejlépe Vávra, Janu Šindelářovi s Fordem Fiesta stačilo k titulu páté místo.


1.Kubík
2.Bartoš
3.Vávra
4.Cininga V.
5.Šindelář


Konečné pořadí


1.Šindelář 196
2.Bartoš 171
3.Cininga V.162
4.Vávra 153
5.Gacík 136

JL 30.9.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar