Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Poříčí - první den nabídl špičkovou podívanou

Prvními rozjížďkami, v některých divizích, i druhými byl zahájen domácí šampionát v autokrosu za účasti mnoha předních zahraničních jezdců. Kdo přijel už v sobotu, rozhodně nelitoval, kdo přijde zítra určitě nebude zklamán dvojnásob.

Nádherný sport plný dramatických okamžiků přinesla královská divize Super Buggy. Ze špičky chybí pouze Keřka (letos si dává pausu) a Smrž (pracovní povinnosti), bohužel nepřijel desetinásobný šampion Stubbe (prodal buggy a pojede až 2021), Albers (shořela dílna) nebo Bartelen, ale startuje Callaghan, Grencis, Kuipers a poprvé ve velké divizi Nikodém, zatímco Vaněk se ještě neobjevil. První jízdu vyhrál po úvodním souboji Kubíček, na kterého dotíral Jordák a Antony. V druhé ujel všem Callaghan a ze zadních pozic se na druhou příčku dostal Nikodém, když si poradil s Kuipersem Pořadí po první sérii:
1.Kubíček, 2.Callaghan 3.Jordák, 4.Nikodém, 5.AntonyNebývalé plná je divize 1600, a to díky zahraniční konkurenci. Z Německa dorazili vynikající jezdci Wibbeler, Holzleitner, Laubach, z Rakouska Kobras, který vyhrál vloni v Nové Pace nebo Pähler z Holandska. Bohužel se omluvil Nosálek, a tak tak jeho pozici nejúspěšnějšího jezdce po prvním dnu zaujal Kadlečík, který svoji jízdu vyhrál stejně jako Wibbeler a Laubach. Po třech jízdách první série je pořadí 1.Wibbeler, 2. Kadlečík, Laubach, Pähler, Holzleitner a Kobras.Junior Buggy vydá pouze na jednu jízdu a v níž kraloval mistr Evropy Novotný před Medlikem a Kindlem.V divizi Touring Autocross startuje na dnešní dobu neuvěřitelných 18 jezdců, což vydá na dvě jízdy. V první jízdě se několikrát nepovedl start, neboť zazlobily počítače. Nakonec nejlépe vyjel Svoboda s Mitsubishi před Bartošem se Škodou Fabia a Casalbonim s Mitsubishi Colt, na kterého dotíral Fejfar s Fabií, který se po startu dostal mezi pořádnou strkanici a pak se ze zadních pustil do krásné stíhaví jízdy. Druhou jízdu vyhrál s přehledem Horčička s Hondou před Červeným s Fabií a Hilsem se Subaru.
Pořadí po první sérii: 1.Svoboda, 2.Horčička, 3 Bartoš, 4.Červený,5. CasalboniNejvíce startující – třicet se sešlo v kartcrossu, a tak jsou jezdci rozděleni do tří jízd. Své jízdy vyhrál dvakrát Hartych, Pihávek a Kuneš, dvě druhá místa si připsali Roubíček a Ducháček a takové je i pořadí po druhé sériiTrať v Poříčí je opět skvěle připravena, díky stavební firmě Radka Jordáka a všichni si ji pochvalují. Je vidět, že byla odvedena skvělá práce, i přesto že přípravy několikrát spláchla průtrž. Během jízdy je stále upravována a neustále kropena vodou
V neděli závody pokračují dalšími rozjížďkami, semifinálovými a finálovými jízdami, a tak se máme nač těšit.
JL 25.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar