Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Poříčí - nejrychlejší byl Zdeněk Antony

Autokrosové Kontejnery Louda Mistrovství ČR vstoupilo pátým závodem v Poříčí nad Sázavou do své poslední třetiny. Ještě zbývají závody v Dolním Bousově a finále v Sedlčanské kotlině. Vzhledem k tmu, že se jeden výsledek škrtá, tak není zatím nic jisté.

Super Buggy

Největší pozornost byla soustředěna na vedoucí duo Jakub Kubíček a Roman Keřka, velké šance se dávaly i Radku Jordákovi a Honzovi Smržovi, ale s jedním jezdcem prakticky nikdo nepočítal. A tím byl Zdeněk Antony.

V rozjížďkách si vedli nejlépe Jakub Kubíček (3x první), dále Radek Jordák (2x první, 1x druhý), Martin Hrubý (2x první ,1x druhý) a Jan Smrž (1x první, druhý a třetí) .Po sobotním nezdaru se dařilo Vladislavu Štětinovi, který v první rozjížďce dojel z posledního místa druhý a na stejném místě skončil i v třetí rozjížďce. Opravdové závody začínají až v semifinále. První vyhrál Kubíček před Hrubým, Štětinou, Keřkou a Markusem z Rakouska, druhé pak Jordák před Smržem, Hernandezem ze Španělska, Antonym a Hoškem.

Do první řady rozhodující jízdy dne se postavili Kubíček, Jordák a Hrubý, do druhé Smrž a Štětina. A pak to začalo. Výborně odstartoval Jordák, ale záhy jej předjel Kubíček a snažil se všem poodjet. V zatáčce před cílem ovšem chyboval, přetočil se a byl předjet všemi jezdci až na Hrubého, který zůstal už první zatáčce. Do čela šel Jordák před Smržem a Štětinou. V třetím kole se nejdříve přetočil Smrž a Štětina, aby zabránil kolizi, „přistál“ vedle něj. Třetí kolo se stalo osudné i vedoucímu Jordákovi, který odstavil bugy pro technickou závadu na startovní rovince.

Kubíček se mezitím prokousával celým startovním polem až na druhé místo, k čemuž mu pomohli také zmínění tři jezdci. Cílem projel druhý za překvapivým vítězem Zdeňkem Antony, který si dojel pro první zlatý věnec v Super Buggy a tím se posunul na průběžnou třetí příčku. Stupně vítězů doplnil ještě rakouský jezdec Markus, zatímco Španěl Hernandez dojel čtvrtý před Jardou Hoškem. Tak dramatické finále už dlouho diváci neviděli.


Finále

1.Antony 30
2.Kubíček 32
3.Markus 22
4.Hernandez 18
5.Hošek 16
6.Keřka 21


Průběžné pořadí

1.Kubíček 134
2.Keřka 127
3.Antony 99
4.Jordák 94
5.Smrž 89
6.Hošek 86


Buggy 1600

Tentokrát se sešlo sedmnáct jezdců, a tak se po dlouhé době jelo i semifinále. Rozjížďkami prošli nejlépe podle očekáváná Petr Nikodém (3x první), Milan Vaněk (2x první, čtvrtý) a Víťa Nosálek (1x první a dvakrát druhý). První semifinále bylo ve znamení souboje Nikodéma s Nosálkem, který také chvíli vedl, ale pak si Nikodém pozorně přečetl jeho stopu a provedl nádherný předjížděcí manévr, asi jeden z nej, jaké jsme kdy vůbec viděli. Je vidět, že dvojnásobný mistr Evropy nepoužívá jen plyn, ale také hlavu. Druhé semifinále bylo jasnou záležitostí Vaňka před Stenzlem a Kadlečíkem.

Finálová první řada byla jasná – Vaněk, Nikodém a Nosálek. A pak se na trati rozpoutal nelítostný souboj Nikodéma s Vaňkem, několikrát si vyměnili pořadí, jak se říká, každý chvilku tahá pilku. V okamžiku, kdy vedl Vaněk byla jízda zastavena pro havárii jednoho z jezdců, ale protože byl odjet dostatečný počet kol, tak mohlo být vyhlášené pořadí. Vaněk si vítězstvím upevnil vedoucí pozici a teoreticky je už hodně blízko k titulu.


Finále

1.Vaněk 34
2.Nikodém 32
3.Nosálek 28
4.Kadlečík 25
5.Králík 16Průběžné pořadí


1.Vaněk 170
2.Nikodém 147
3.Nosálek 120
4.Peták 96
5.Kadlečík 83Junior Buggy

Tentokrát přijelo pouze osm jezdců, a vyhrát mohou klidně tři čtyři. Jakub Novotný je letos ve formě a finále vyhrál start - cíl před Ondřejem Medlikem a Danielem Pytlounem, který si třetím místem trochu spravil chuť po smůle v evrpských závodech. A má tak ještě šanci na mistrovský titul.Finále

1.Novotný 35
2.Medlik 31
3.Pytloun 28
4.Durt 25
5.Švorc 22


Průběžné pořadí

1.Novotný 158
2.Pytloun 153
3.Medlik 128
4.Kindl 120
5.Kadlečík 118Touring Autocross

Divizi Touring Autocross s devíti jezdci na startu (reprezentanti se na rozdíl od jezdců v ostatních divizích domácího mistrovství nezúčastňují) obohatil Ital Natale Casalboni s Mitsubishi a Rakušák Neuhauser s letitým Fordem Puma. A ani tady se diváci nenudili, když se finále muselo dvakrát opakovat. Poprvé výborně odstartoval Horčička s Hondou Civic, ale už po výjezdu z první zatáčky se ujal vedení před Brožkem se Škodou Fabia. Pak se však Brožek převrátil na bok a Hilse se Subaru Impreza už nestačil zabrzdit a zastavil se o „nabídnutý“ podvozek. Jízda byla zastavena a musela se opakovat, ale už bez Hilseho, zatímco Brožek start stihl. A opět pořadí Horčička, Casalboni a Brožek. Jenže Mitsubishi italského jezdce začalo ztrácet výkon, a raději odjel do depa. To už nejel ani Horčička a na vedoucí pozici se mezitím dostal Jiří Bret, který zlatý věnec uhájil před Brožkem a Neuhauserem.


Finále


1.Bret 32
2.Brožek 28
3.Neuhauser 25
4.Kostroun 22
5.Horčička 26


Průběžné pořadí

1.Dlesk 150
2.Bret 140
3.Horčička 136
4.Kostroun 126
5.Brožek 82


Touring 1600

Finále

1.Jánoš 35
2.Dubrovský 30
3.Senegacnik 27


Průběžné pořadí

1.Senegacnik 150
2.Dubravský 141
3.Kopena 117


D2

Finále

1.Šindelář 35
2.Bartoš J.27
3.Gacík 27


Průběžné pořadí

1.Šindelář 139
2.Bartoš J.136
3.Cininga 135Kartcross Mascom Cup

Finále

1.Doležal
2.Kuneš
3.Rezek


Průběžné pořadí

1.Doležal 346
2.Rezek 288
3.Pihávek 286


Jak jsme už psali, viděli jsme krásné závody, možná jednu z nejlepších letos, na perfektně připravené trati. Jednička s hvězdičkou. Díky všem.JL 30.7.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar