Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Poříčí - Super Buggy ovládli Grencis, Callaghan a Kuipers

Už po loňském autokrosu v Poříčí nad Sázavou jsem psal, že každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Tehdy se přísloví týkalo Radka Jordáka a Jana Smrže. To jsem zdaleka netušil, že bych toto tvrzení mohl použít i letos. Bohužel A opět se týká Radka Jordáka. Snad abych za rok na Homolku raději nejezdil.

Stavební firma Radka Jordáka opět připravila fantastickou tvrdou trať, která neměla chybu. Během jízd, a že jich bylo, a sto padesáti jezdcích se nikde neudělala snad ani sebemenší díra. Však si ji taky všichni pochvalovali.


Radek Jordák vstoupil do závodu jako třetí nejrychlejší v tréninku. V první rozjížďce dojel druhý za Kubíčkem, v druhé mu to vrátil a v třetí porazil Callaghana. Do semifinále vstupoval jako nejrychlejší ze tří rozjížděk. Společně s Nikodémem a Grencisem. Po menším kontaktu s Antonym musel ze závodu odstoupit.


„Musím poděkovat všem kdo se podílel na organizaci a přípravě závodu v Poříčí nad Sázavou pro mě to byl nádherný víkend a závod i když se nám bohužel nepodařilo projít semifinálem, kde jsme měli drobný kontakt na brzdy v druhé zatáčce a došlo k porušení zavěšení předního kola. Bylo to pro mě velké zklamání na domácí trati a zároveň i po loňském odstoupení pro technickou závadu z prvního místa. No ale když přijde tohle malé stvoření(syn) řekne pár slov rázem člověk je připraven na další závod poprat se o přední příčky. Tak se uvidíme v Humpolci již 15-16.8 a samozřejmě děkuji Alfa Racing za TOP přípravu speciálu a zázemí,“ řekl po závodě Radek Jordák.


Z prvního semifinále postoupili Grencis, Antony, Nikodém, Vaculík a Vláďa Štětina. V druhém nedal Kubíček nikomu šanci a nechal za sebou Callaghana, Kuiperse, Gomzjakova a Hrubého. První řada finále byla jasná: Grencis, Kubíček a Callaghan, druhá Nikodém a Antony. A začaly se dít věci.


Trať byla pokropena a všichni až na Grencise si ji projeli. Nejvýhodnější pozici, respektive suchou stopu měl Grencis, nejhorší rozmočenou naopak Callaghan. Grencis opět po několikáté potvrdil pověst „zlého může“, naposled vyřadil v Humpolci Stubbeho. Nekompromisně se prodral první zatáčkou a udělal si malý náskok. Za ním Antony, Nikodém a Kubíček. V dalším kole udělal Antony hodiny a tím zbrzdil zbytek startovního pole, a Grencis mohl v poklidu zvětšit náskok. Souboj Kubíčka s Nikodémem skončil smolně pro Nikodéma, ale Kubíček v tom byl nevinně, protože dostal ránu od jiného jezdce. Mezitím se za druhého Callaghana prodral Kuipers, a tak projeli i cíle, Čest domácích barev zachránil Boris Vaculík na čtvrtém místě před Kubíčkem. Hned po několika metrech skončili naděje Vládi Štětiny a Hrubého, který nechtěně poslal Štětinu do betonového svodidla.Závod v Poříčí přilákal díky dnešní divné době, na start hodně výborných zahraničních jezdců, a to se ještě někteří omluvili. Uvidíme, jaká bude konkurence u pana Josefa Špačka v Humpolci v polovině srpna. Poříčí nastavilo laťku hodně vysoko a všichni, kdo přišli, viděli krásný autokros. Díky všem, kdo se na něm podíleli.Výsledky dalších divizí přineseme příště.JL 27.7.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar