AK Poříčí - Nikodém ped Jordákem a Antonym

Čtvrtý závod sedmidílného seriálu Mistrovství ČR v autokrosu se uskutečnil o víkendu na tradiční Homolce v Poříčí nad Sázavou. A opět na skvěte připravené trati, a to díky stavebním strojům z firmy Radka Jordáka. Také časový harmonogram se dodržel, a kvitujeme i vyhlášení vítězů až po skončení hlavního finále.

Ve startovní listině Super Buggy se objevilo osmnáct jezdců, včetně deseti zahraničních, protože závod byl zařazen také do Zóny střední Evropy. Rozjížďkami prošel nejlépe Petr Nikodém, když vyhrál první a třetí jízdu, a ve druhé dojel čtvrtý po záhadném technickém problému. Podobný se objevil už v Nové pace, ale až během jízdy, tentokrát z nepochopitelných důvodů už na startu. Dvě jízdy vyhrál také Zdeněk Antony a Libor Paul, po jedné David Horák a Vladislava Štětina a Radek Jordák. Právě tito jezdci si nic nedarovali, ale vždy v duchu fair play. První semifinále vyhrál Nikodém před Jordákem a Paulem, přičemž do finále se dostali ještě Štětina a Kořínek. Druhé semifinále rozhodl pro sebe Vojtěch Vaculík před Antonym a Horákem, Kořínkem a Thomsem z Rakouska. Ve finále vypálil opět jako blesk Nikodéma během sedmi kol si vypracoval náskok až dvanácti sekund před Jordákem. Ten si tak po několika smolných výsledcích v Poříčí spravil chuť. Drhou příčku uhájil před Antonym, Vaculíkem a Štětinou. Thomas se mohl radovat ze šesté příčky.

Buggy 1600

Do divize 1600 přijelo deset zahraničních jezdců z nichž největší šance se přisuzovaly Němci Henriku Bundesmannovi a Dušanu Králíkovi ze Slovenska. Po rozjížďkách bylo pořadí Martin Vaculík (1-1-3), Henrik Bundesmann (1-1-50´), Jiří Rezek (2-2-1), Jakub Novotný (12-3-1) a Dušan Králík (2-2-50). Závody ale začínají až v semifinále, kde lze získat nebo ztratit. První vyhrál Vojtěch Vaculík po souboji s Králíkem, třetí dojel Sascha Baumgartner ze Švýcarska, čtvrtý Moritz Winningerem z Rakouska a postup si zajistil také František Šíma, V druhé podle očekávání Jakub Novotný před Bundesmannem, Igorem Vlasatým, Filipem Hartmannem a Gerritem Altevogtem,

Ve finále nejlépe vyjel Vaculík, na kterého dotíral Králík a Bundesmann. Ve čtvrtém kole se Vaculík propadl a pak ještě havaroval, ale nikterak závažně. Jízda byla přerušena a opakovala se. Na startu už stáli všichni jezdci a stále se čekalo právě na Vaculíka. Opět nejlépe odstartoval, ale za ním se odehrával pořádná adrenalin, pořadí se měnilo. Na kolizi doplatil i Novotný, který se propadl hodně dozadu. Ale díky problémům jiných jezdců se propracovával dopředu až na třetí místo za Hartmanna, pro kterého má stříbro cenu zlata. Skvělé jezdící Králík se postupně propadal až se jeho buggy zastavil několik metrů před cílem.

Junior Buggy

V juniorkách mě svůj den Filip Duřt, který vyhrál s přehledem jak tři rozjížďky, tak i finále, v němž porazil vedoucího jezdce evropské klasifikace Arnošta Floriána. Společně s nimi sváděli pěkné souboje I Daniel Pytloun a Jakub Šafránek. Největším smolařem byla Eliška Plná, která vyškolila všechny jezdce v první rozjížďce. Ve finále ji bohužel zabrzdila kolize několika jezdců, když Eliška Pytlounová a Jakub Šafránek zablokovali trať a nebylo vyhnutí (viz foto).