Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Nová Paka - Nikodém, Antony, Theuil nebo ???

Počet přihlášených jezdců se v den uzávěrky zastavil na čísle blížícím se sto sedmdesáti. A pořadatelům tak přidělávají zájemci příjemné starosti, kam je umístit v depu, které nemá úplně neomezenou kapacitu.

„Je jasné, že asi úplně všichni nedorazí, ale přesto jim musíme v depu místo vyhradit. Nejvíce přihlášek nám došlo v kategorii Cross Car, celkem 48. Nechybí loňský mistr Evropy Ivan Piňa Chinchilla, novopacký vítěz z roku 2022 David Meat a s nimi se pustí do boje Češi Doležal, Sulek, Kotaška, Svobodovi a Kuneš. Ale pětačtyřicet jezdců hlásí také divize Buggy 1600. Tady se diváci mohou těšit na mistra Evropy Jakuba Novotného, Remo Kobrase, Arnošta Floriána, Markuse Wibbelera nebo Styna Jasperse. Přihlášen je i Filip Hartman z nedaleké Chotče,“ hodnotí stav přihlášených předseda organizačního výboru Miroslav Chudoba a dodává: „Samozřejmě, že se většina fanoušků autokrosu těší na královskou divizi Super Buggy. Také tady máme počet a kvalitu zajištěnu. Mezi třiceti šesti přihlášenými je samozřejmě obhájce titulu z roku 2023 Petr Nikodém, který opět letošní ME vede. Hodně si od novopackého závodu slibuje vítěz z Vilkyčiai a Matschenbergu Zdeněk Antony, stejně jako Mike Bartelen a Olivier Dufour. Na startu nebude chybět ani autokrosová legenda, devětasedmdesátiletý Jaroslav Hošek.“


Letos nejpočetnější startovní pole se sejde i v Junior Buggy, kde je zapsáno osmnáct mladých závodníků. Doposud vedoucí Malone Feuillade, Nathan Ottink, ale také Eliška Pytlounová, Eliška Plná, Kristýna Svobodová a Martin Kolomý.

Dvacítka jezdců by se pak měla představit ve vloženém závodě kategorie Touring Autocross, kde vozy TA doplní několik jezdců D2. Mezi favority zde patří Dlesk, Výborný, Červený, Casalboni nebo Bret. Na poslední chvíli se ve startovní listině objevili Petr Šimurda s vozem Škoda 130 LR a Václav Fejfar se svojí ex-trojkovou fabií.Štikovská rokle nabídne opět ve dnech 6. - 7. července zajímavý sportovní zážitek, ale ti, kdož budou chtít vidět celé závody, si budou muset přivstat. V sobotu začnou volné tréninky již od 8:45 hodin a v neděli se začne závodit dokonce od osmi hodin ráno. Ve 14:00 pak odstartují semifinálové a finálové jízdy.
www.autoklubnp.cz

Pavel Vydra 2.7.2024
Výsledky Matschenberg

Super Buggy

1.Antony
2.Theuil
3.Nikodém
4.Jordák
5.Buddelmayer
6.Vaculík V.
9.Horák


Průběžné pořadí

1.Nikodém 119
2.Antony 113
3.Küches 81
4.Theuil 78
5.Jordák 63


Buggy 1600

1,.Wibbeler
2.Florián
3.van den Berg
4.Laubach
5.Jaspers
8.Novotný
9.Kindl


Průběžné pořadí

1,Wibbeler 102
2.Jaspers 93
3.Florián 93
4.Novotný 86
5.Kobras 86


Junior Buggy

1.Ottink
2.Feuillade
3.Pytlounová
4.Svobodová
5.Kolomý


Průběžné pořadí
1.Feuillade 126
2.Ottink 124
3.Kolomý 93
4.Plná 93
5.Svobodová 85Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar