Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Nová Paka - Kubíček, Hartmann, Šimurda...

Se zpožděním začala evropská i domácí autokrosová sezona, ale ze slova mnoha pořadatelů je cítit určitá nejistota, co se nakonec podaří odjet. Vloni bylo mistrovství Evropy zrušené, u nás se nakonec odjelo několik podniků.

Také letos byly oba německé podniky zrušené, a začínalo se dvojzávodem v lotyšské Bausce a litevském Vilkyncialu. Naši autokrosaři se poprvé potkali v Nové Pace.

V českém šampionátu došlo k mnoha přesunům mezi kategoriemi Racer buggy, Junior buggy a Buggy 1600, což se příznivě odrazilo i na obsazenosti divizí. Po dlouhé době se jely ve všech hlavních divizích i semifinále, i když s menším počtem jezdcům, než je možné.
Proměnlivé počasí, zejména v neděli, provázelo napínavé souboje o body do Mezinárodního mistrovství České republiky ve Štikovské rokli. Při pátečních přejímkách bylo převzato úctyhodných 128 závodníků, kteří připravili pro diváky zajímavou podívanou. Zatímco sobotní jízdy byly poklidné a o největší vzruch se postaral v posledním kole poslední rozjížďky nejzkušenější matador Jaroslav Hošek, který prudce narazil do svodidel, v neděli nebyla o dramatické okamžiky nouze.

Od rána bylo příjemné letní počasí, ale předpověď na pozdní odpoledne slibovala bouřku s deštěm. Vzrušení přinesly rozjížďky "velkých taxů", kde jednu rozjížďku dojel jeden a druhou dva jezdci, a vedle kolizí zahořel vůz Dušana Horčičky.


Junior Buggy

Poslední tři kategorie buggy odjely finále už za silného deště a na bahnité trati. Začaly to juniorky a v nich se moc nedařilo doposud suverénnímu domácímu Ondřeji Medlíkovi a obsadil sedmou pozici. Vyhrál neméně dobrý Daniel Pytloun před Filipem Duřtem a Arnoštem Floriánem.


1.Pytloun
2.Duřt
3.Florián
4.Svoboda
5.Horniakova


Buggy 1600

Divize 1600 přinesla dramatické finále, když na mokré a deštěm zkrápěné trati se několikrát měnilo pořadí. Nejdříve se smýkal ve sjezdu Jakub Novotný, a než se vrátil do správného směru, tak byl předjet několika jezdci. Když už to vypadalo na vítězství rakouského jezdce Mathiase Freuise, který si celý den počínal znamenitě, tak šel do vedení domácí Filip Hartmann, nováček této divize a šanci už nepustil. Třetí skončil Pavel Jílek před Jakubem Novotným. Sedmnáct startujících v šestnáctistovkách jsme dlouho neviděli, i když naše jezdce doplnilo sedm zahraničních účastníků.


1.Hartmann
2.Freuuis
3.Jílek
4.Novotný
5.ŠímaSuper buggy


Po třech rozjížďkách bylo v Super Buggy pořadí – Petr Nikodém, Jakub Kubíček, Martin Hrubý, Radek Jordák a David Horák. Když už v semifinále na vedoucí pozici jedoucí Nikodém věřil v jasný postup, tak v předposledním kole se zřejmě motor přepnul do nouzového režimu a rázem se propadl na poslední místo. Nakonec si pátou příčkou přeci jen zajistil finále. Ale závada se opakovala a výsledkem je sedmá příčka. Po startu se dostal do čela Hrubý před Jordákem a Kubíčkem, jenže Horák se ve sjezdu přetočil do svodidel a Kubíček předjel Jordáka a pak už jen soupeřům ukázal záda. Hrubý zachránil druhé místo před dotírajícím Jordákem, jedoucí letos s atmosférickým motorem Porsche.


1.Kubíček
2.Hrubý
3.Jordák
4.Polák
5.paul
6.Štětina V.
7.NikodémTouring Autocross

Dramatický úvod měl finálový start divize Touring Autocross. Hned v první zatáčce byla v saltech katapultována Škoda Fabie dobře jedoucího Jana Brožka. V opakované jízdě, už bohužel bez něj, se vítězství dočkal Petr Šimurda s Fábií týmu Václava Fejfara. O druhé místo sváděli souboj Marcel Dlesk s Mitsubishi a Jan Bartoš s Fabii. Nakonec byl úspěšnější slovenský jezdec. Finále předcházela ještě dramatická rozjížďka, v níž se dostali do vzájemné kolize Šimurda, Dlesk, Bartoš a Němec Baltzer. O chvíli později začala ještě dýmat Honda Dušana Horčičky a po trati kroužili jen Výborný, Dlesk a Brožek. Tento výsledek sice zajistil Výbornému první řadu na startu, ale ve finále se mu už nedařilo a odstoupil.


1.Šimurda
2.Dlesk
3.Bartoš
4.Musil
5.Vávra


D2

Po celý víkend podával v D2 vyrovnané výkony Lukáš Mihulka s nenápadným Fordem Ka a zvítězil před Janem Šindelářem a Romanem Vávrou.


Touring 1600

Loňský mistr TA 1600 Luděk Dubravský vyhrál před Tomášem Jánošem a Martinem Kopenou.

Mezinárodní mistrovství republiky má letos v programu ještě závody v Přerově, Humpolci, Dolním Bousově a Sedlčanech a dva evropské šampionáty v Přerově a Nové Pace.JL + PV 14.7.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar