Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AK Matschenberg - Nikodém, Novotný, Florián, Dlesk

Mistrovství republiky v autokrosu pokračovalo týden po Humpolci v německém Matschenbergu na trati s levými zatáčkami a slušným výškovým převýšením. Čeští jezdce se tady představili v nejlepším světle a diváci byli jejich výkony nadšeni, včetně šéfa závodu Franka Prochna.

Do Super Buggy nastoupilo třináct. Jezdců včetně Holanďana, kterého doplnil ještě jeho krajan Blaauw. Callaghan, ale zrovna štěstí neměl. V tréninku sice skončil pátý, ale pro poruchu už do závodu nenastoupil. Ve skvělé formě se opět představil Petr Nikodém, vyhrál trénink (před Kubíčkem, Jordákem a Horákem), vyhrál všechny tři rozjížďky (Kubíček dvě, Antony jednu, Jordák byl třikrát druhý) a po startu finále vyrazil jako střela.

Prakticky nikým neohrožován si s velkým náskokem více než šesti sekund dojel pro druhé letošní vítězství. Druhé místo vybojoval Jordák před Kubíčkem, kterému se start příliš nepovedl. Na startu se objevil i Petr Fógl Bartoš, ale tentokrát si připsal body jen za pátou příčku.
V Buggy 1600 nastoupili bohužel jen čtyři naši jezdci a Němec Bundesmann, který se ale ukázal ve velice dobrém světle. Ve finále pěkně „zatápěl“ vedoucímu Novotnému. Teprve v posledním kole, když viděl, že už nemá šanci, tak zvolnil. Na stupních je pak doplnil Martin Vaculík

Zato v Junior Buggy startovalo dvanáct jezdců, o jejich vyrovnanosti svědčí vyhrané rozjížďky – Šafránek dvě a po jedné Florián, Brousek, Duřt a Pytloun. Po startu finále se dostal do čela Florián sledovaný Brouskem a Pytlounem. O čtvrté místo dlouho bojovala Eliška Plná, jedoucí teprve svůj druhý republikový závod v této divizi, s mnohem zkušenějším Šafránkem. Nakonec mu sice podlehla, ale Duřta už nechala za sebou.

Pouhých osm jezdců se postavilo na start Divize Touring Autocross. S napětím se očekávalo, zda se bude opakovat „trojboj“ z Humpolce ve složení Brožek, Šimurda a Dlesk. Trénink vyhrál Šimurda před Brožkem a Dleskem. Dvě rozjížďky vyhrál Šimurda, třetí, v které nestartoval, byl nejrychlejší Kužel. Tito jezdci se postarali o největší rozruch hned v první jízdě, kdy po startu ani jeden z nich nechtěl slevil a dlouhou dobu jeli vedle na sebe. Na to nejvíce doplatil Brožek, který se otočil o sto osmdesát stupňů, a také Bret, jehož VW Polo odneslo strkanice nejhůře. Ve finále vyrazil nejlépe sice Kužel s Audi s motorem Škoda, ale během chvilky se před něj dostal Dlesk, Šimurda a Musil a v tomto pořadí také projeli cílem.


Závody v Matschenbergu se odjely jen za sobotu (dětské divize Racer Buggy nestartovaly, v kartech přijelo jen deset jezdců), začalo se tréninky v osm hodin ráno a končilo v pět hodin. Mezi jednotlivými sériemi byly i dost velké pauzy. Ale závody měly hodně vysokou úroveň. Mistrovství ČR pokračuje ve dnech 20. a 21. května v Přerově


Matschenberg

Super Buggy

1.Nikodém
2.Jordák
3.Kubíček
4.Horák
5.Bartoš


Průběžné pořadí

1.Nikodém 69
2.Jordák 60
3.V.Vaculík 49
4.Kubíček 46
5.Antony 44


Buggy 1600

1.Novotný
2.Bundesmann
3.Vaculík
4.Hartmann
5.Pavelka


Průběžné pořadí

1.Novotný 70
2.M.Vaculík 59
3.Hartmann 51
4.Pavelka 40
5.Bundesmann 31


Junior Buggy

1.Florián
2.Brousek
3.Pytloun
4.Šafránek
5.Plná


Průběžné pořadí

1.Florián 64
2.Duřt 57
3.Pytloun 55
4.Brousek 48
5.Šafránek 47

Touring Autocross

1.Dlesk
2.Šimurda
3.Musil
4.Kužel
5.Brožek

Průběžné pořadí

1.Dlesk 63
2.Šimurda 61
3.Brožek 55
Touring 1600

1.Dubravský
2.Purma
3.Přikryl
4.Hoffmann
5.Kopena


Průběžné pořadí

1.Dubravský 58
2.Hoffmann 54
3.Přikryl 52
4.Jánoš 44
5.Horák 41D2

1.Babák
2.R.Vávra
3.Mihulka
4.Zambůrek
5.L.Vávra


Průběžné pořadí

1.Mihulka 57
2.Babák 56
3.Gacík 53
4.Žambůrek 44
5.L.Vávra 44

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar