Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

ACCR Czech Team startuje na Azorech

Na největším ostrově Azorského souostroví Sao Miguel se o nadcházejícím víkendu uskuteční zahajovací závod letošního ročníku mistrovství Evropy. Tato soutěž bude zároveň premiérou nově vzniklého ACCR Czech Teamu.

Na startu Azores Airlines se představí trojice reprezentantů ACCR Czech Team - Jan Černý s Petrem Černohorským osedlají v rámci kategorie ERC Junior U28 vůz Škoda Fabia R5. Příbramský pilot zamířil na exotický ostrov hned po vydařené Valašské Rally, kde až na závěrečném testu prohrál souboj o stříbro Václavem Pechem. Kvůli termínům obou soutěží se Jan Černý tentokráte představí za volantem pronajatého vozu ze stáje ARVidal. "Musíme startovat s pronajatým vozem, přesun do Ponta Delgady je navíc hodně časově náročný, takže jsme nebyli ani na oficiálním testu. Ale ještě před Valaškou jsme byli na testu ve Španělsku a mám z něj velice dobrý pocit," řekl Jan Černý, který nebude na portugalské soutěži startovat poprvé.

Premiérový start naopak čeká Filipa Mareše, který společně s Janem Hlouškem usedne do Peugeotu 208 R2. "Pro mě je to na takto velkém závodě premiéra. Už první den seznamovacích jízd ukázal náročnost závodu, který máme před sebou. Můžu říct, že jsem z toho zatím nadšený, charakter tratí se mi hodně líbí," okomentoval poznatky po prvním dni seznamovacích jízd Filip Mareš.

Pro druhého zástupce ACCR Czech Team v rámci ERC Junior U27 Dominika Brože to premiéra nebude, na Azorech startoval již v loňském roce. "Naše zkušenosti z minulého ročníku jsou znát. Již víme, do čeho jdeme a co můžeme očekávat. Seznamovací jízdy zatím probíhají bez problémů a užíváme si to. Jen je škoda, že se podařilo naše závodní auto dokončit až na poslední chvíli, takže první pořádné svezení se nám podařilo uskutečnit až na pondělním oficiálním testu," zhodnotil situaci Dominik Brož.

Azores Airlines Rallye odstartovala večer diváckou rychlostní zkouškou přímo v ulicích hlavního města ostrova Ponta Delgada, která se však nezapočítává do celkových výsledků. Ve čtvrtek dopoledne čekají na posádky volné jízdy a kvalifikace, odpoledne pak úvodní rychlostní zkoušky celé soutěže, přičemž hned první divácká rychlostní zkouška bude přenášena přímým přenosem na oficiálním Youtube kanále pořadatele.


Po uzávěrce:
Po první etapě se čtyřmi zkouškami vedl Kajetanowicz s náskokem 1,1 s před Lukyanukem, oba s Fordem Fiesta R5. jan Černý byl devátý s půlminutovou ztrátou a v katgorii Junior U28 pátý, když vna prvních třech místech jsou vozy Škoda Fabia R5 v pořadí Sirmacis, Gryazin a Griebel. V U27 si třetí příčku drží Karel Kupec, pátý je Filip Mareš a desátý Dominik Brož.

PR 31.3.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar