Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

3-Städte Rallye - favoritem Simon Wagner

Novinkou kalendáře je zařazení 3-Städte Rallye do českého národního šampionátu. Tento podnik proběhne na území tří zemí, kromě Německa také v Rakousku a na české straně Šumavy. Soutěž proběhne ve dnech 13. - 15. října 2022 za účasti 118 posádek včetně třiceti z České republiky.

Týden nás dělí od startu 58. ročníku ADAC KNAUS TABBERT 3-Städte Rallye, která má letos speciální podobu. Němečtí pořadatelé se totiž rozhodli ´soutěž tří měst´ proměnit na ´soutěž tří zemí´, rychlostní zkoušky se díky tomu rozprostřou kromě Německa také na území Rakouska a nově také České republiky.


Organizaci těch ´českých´ bude mít na starosti PAMK Klatovy, který pro ně vybral tratě, osvědčené při starších ročnících Rallye Šumava. Na programu budou hned v úvodní etapě (tedy v pátek 14.10. podvečer), první průjezd vstupní RZ Šumavské Hoštice je naplánován na 15:41. Poté se závodníci předvedou na rychlostních zkouškách Zálezly (16.14 h)a Putkov (16.47), tzv. remote servis (17.00-1830) je čeká na dalším dobře známém místě, v prostoru bývalých kasáren u Vimperka. Druhý průjezd všech tří rychlostních zkoušek je naplánován až po západu slunce, posádky i diváci se díky tomu dočkají atraktivních nočních průjezdů, které ještě umocní tradiční náročnost šumavských rychlostních zkoušek.


Posádky, které jejich nástrahy zvládnou, se poté přesunou do německého Waldkirchenu, kde bude cíl první etapy a odkud se následující den vydají na další erzety, již na německém a rakouském území.
Pro fanoušky budou na českých vložkách připravena i tři divácká místa, na kterých budou moci fandit kromě německých také našim posádkám. Přihlásily se jich tři desítky v čele s Erikem Caisem s Fordem Fiesta R5 a Adamem Březíkem se Škodou Fabia, kteří budou jistě chtít potrápit či dokonce porazit i špičku německého šampionátu.


V něm půjde o hodně, hned čtyři jezdci mají ještě šanci získat na titul, každý z nich navíc usedá do vozu jiné značky. Všichni se navíc v minulosti představili na českých či moravských tratích, nejlépe se v tomto směru vedl Marijan Griebel (Citroën C3 Rally2), který má na svém kontě pátou a šestou příčku v pořadí zlínské Barumky, na stejném podniku se už představili také Julius Tannert (VW Olo R) a Dominik Dinkel (Ford Fiesta Rally 2). Jediný, který dosud ve Zlíně nestartoval, je lídr německého šampionátu Philip Geipel Škoda Fabia), ten si ale pro změnu připsal sedmou příčku z loňského ročníku Rally Plzeň.


S jedničkou vyjede na trať Simon Wagner se Škodou Fabia R5(č.1) a Hermann Neubauer (č.6), první desítku startovní listiny uzavírají další jména, která není potřeba příliš představovat – bavorský princ Albert von Thurn und Taxis a Aleš Jirásek (č.10), oba se Škodou Fabia. Ani ve slabších kategoriích našinci jistě nebudou chtít hrát druhé housle, přihlášeny jsou například hvězdy dvoukolek Jan Dohnal (Renault Clio Maxi) či Miroslav Číž (Peugeot 208 R2), s atraktivní Alpinou se představí Jakub Jirovec, jeho otec Jiří s Toyotou Corolla WRC.


Ze zajímavých jmen vybíráme ještě Karla Trojana (Škoda Fabia), Karla Trněného (Ford Fiesta nebo Hermanna Gassnera (Mitsubishi Lancer).Ve startovním poli se kromě současných automobilů objeví i historické, jako například Fiat 131 Abarth, Porsche 911, Opel Ascona 400, Ford Escort RS 2000, BMW M3, lancia Delta Integrale, Ford Sierra 4x4 Cosworth atd.


KŠ + JL 7.10.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar