Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

24 hours Dobřany už tuto sobotu

Nejtěžší závod terénních aut ve střední Evropě slaví kulaté narozeniny. Již podesáté se v sobotu 26. května postaví v Dobřanech u Plzně na start slavné „čtyřiadvacetihodinovky“ nejlepší posádky offroadových speciálů.

Závod v Dobřanech se koná v dobře známém prostoru pod Šlovickým vrchem. Trať bude hodně podobná té loňské, což znamená, že se nebudeme pohybovat vzadu po navážce, která je nově zalesněna. V profilu trati nebude chybět slavný kopec, nějaké to brodění, skalní masivy vzadu za „starým depem“ nebo u silnice, slalomy v křovinách i rychlé přejezdy plání. Měli bychom se dostat k celkovým 8km.
Motory jejich vyladěných vozů zaburácí v pravé poledne pod Šlovickým vrchem, kdy nelítostný souboj s přírodou, technikou i vlastními silami odmávne starosta města Dobřany Jaroslav Sýkora.
Boj o prestižní výroční titul svede zhruba třicet posádek, mezi nimiž se kromě osvědčených týmů z minulých let, jako jsou Šroťáci, Pořízci, Sara neboValtr, objeví i absolutní nováčci z tuzemska a zahraničí. Svou účast potvrdili také dakarští účastníci Míra Zapletal, Martin Macík a Láďa Fajtl.
Jak ukázaly předchozí ročníky, ne všechny posádky ustojí četné nástrahy, které je během celodenního soupeření čekají, a závěrečný prapor s logem pořádající agentury 24 hours agency uvidí jen ti nejlepší. O to je vítězství ve „Čtyriadvacetihodinovce“ cennější.
Šanci ukázat svou formu dostanou i motocyklisté a jezdci na čtyřkolkách, kteří na start nastoupí v sobotu o osmé ranní ke tříhodinovému závodu, tedy ještě před automobily. Půjde o velmi zajímavou podívanou, neboť posledního klání v Sedlčanech se zúčastnilo na 150 jezdců, kteří mezi sebou bojovali o každý metr. A také zde pojedou dakarští profíci.
Srdečně zváni jsou všichni příznivci rychlých stojů i nahodilí diváci, které čeká pravé offroadové prostředí: všudypřítomný adrenalin, odstřikující bláto a situace, při kterých tuhne krev v žilách. Průběh závodu i výsledkový servis budou moci sledovat na velkoplošné obrazovce v dosahu kvalitního nonstop občerstvení. Ve volné chvilce si mohou kusit jízdu na čtyřkolkách.
VIP dárkem pro všechny přítomné je speciální koncert, který se rozjíždí v sobotu již ve tři hodiny odpoledne mimo jiné za účasti kapel České srdce a Laura a její tygři. Kompletní informace o jednotlivých soutěžních kategoriích, přihlášení závodníků i kontaktů na pořadatele najdete na www.offroadmaraton.cz

JL, 23.5.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar