Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

24 h Nürburgring - Audi porazilo Mercedes o 23 s

Značka Audi zvítězila v 50. ročníku klasického 24h závodu na Nürburgringu. Po divácky atraktivním závodě slavila vítězství posádka Robin Frijns, Kelvin van der Linde, Dries Vanthoor a Frédéric Vervisch s vozem Audi R8 LMS v barvách týmu Audi Sport Team Phoenix

Padesátý ročník 24h závodu na Nürburgringu byl pro všechny fanoušky motoristického sportu opravdovým festivalem. Převážně hezké počasí po celý závodní víkend přerušilo v závěrečné fázi napínavé drama způsobené deštěm. Celkem 230 000 diváků nakonec sledovalo triumf značky se čtyřmi kruhy v podobě celkového vítězství a umístění dalších tří vozů Audi R8 LMS v Top 10. „Srdečná blahopřání týmu Audi Sport Team Phoenix,“ říká Chris Reinke, vedoucí oddělení Audi Sport customer racing. „Toto vítězství má mimořádný význam, protože především v závěrečné fázi museli nejen jezdci na trati, ale také mechanici, inženýři a stratégové v boxech prokázat v měnících se podmínkách pevné nervy. Vítězství je mimořádně cenné i z toho důvodu, že na závodním okruhu mohli být konečně přítomni i diváci, kteří udělali z tohoto závodního víkendu jedinečnou, velkolepou party.“


Klasický závod na 24 hodin měl v roce 2022 podobu sprintu. Dokládá to i celková vzdálenost překonaná vítězným vozem se startovním číslem 15, který se 159 absolvovanými koly vyrovnal rekord stanovený v roce 2014 rovněž značkou Audi. Čtyři týmoví kolegové startovali do závodu z 22. pozice a během celého závodu se jim dařilo vyhýbat se penalizacím i větším chybám. Během krátké, ale intenzivní dešťové přeháňky na některých úsecích tratě v posledních hodinách závodu se tým rozhodl pro správné pneumatiky. Jezdci van der Linde, Vanthoor a Vervisch tak slavili již druhé vítězství s Audi ve 24h závodě, pro Frijnse to byl první úspěch. Tým Phoenix vedený Ernstem Moserem zvítězil v tomto závodě s Audi již počtvrté.Triumf čtyř kruhů na Severní smyčce završily další vozy Audi R8 LMS ve startovním poli. Christopher Haase, Nico Müller, Patric Niederhauser a René Rast skončili jen těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě. Čtveřice z týmu Audi Sport Team Car Collection vstupovala do závodu ze druhé řady a dlouho byla nejnadějnějším vozem R8 LMS ve startovním poli. Tým se startovním číslem 22 se však propadl pořadím kvůli dvěma časovým penalizacím a do skupiny nejrychlejších se probojoval zpět až v posledních hodinách závodu.

Umístit se v Top 10 celkového pořadí se podařilo dalším dvěma vozům Audi R8 LMS: Michele Beretta, Kuba Giermaziak, Kim-Luis Schramm a Markus Winkelhock obsadili s vozem týmu Scherer Sport Team Phoenix páté místo.

Vůz se startovním číslem 24 týmu Lionspeed by Car Collection Motorsport s posádkou Mattia Drudi, Patrick Kolb, Christopher Mies a Patric Niederhauser dojel do cíle na šesté pozici.

Druhý vůz týmu Lionspeed by Car Collection Motorsport řízený posádkou Dennis Fetzer, Klaus Koch, Dennis Marschall a Simon Reicher skončil na 13. místě.

Za volantem vozu se startovním číslem 5 v barvách týmu Scherer Sport Team Phoenix se střídali Ricardo Feller, Kelvin van der Linde, Vincent Kolb a Frank Stippler. Tato posádka musela ze závodu jako jediná z celkem sedmi vozů Audi R8 LMS odstoupit, a to kvůli van der Lindeho noční kolizi s vozidlem předjížděným o kolo.

Úspěch zaznamenal také Team Twin Busch by équipe vitesse, s nímž startovali Elia Erhart, Michael Heimrich, Pierre Kaffer a Arno Klasen v kategorii Pro Am. V celkovém hodnocení obsadili 14. místo. Vůz Audi RS 3 LMS týmu Max Kruse Racing, který se postavil na start v silně obsazené kategorii TCR, musel odstoupit po nehodě v ranních hodinách.


Pozn.red.

Pouhých 23 sekund za vítězem dojel do cíle nejrychlejší Mercdes AMG GT3 s posádkou Christodoulou-Götz-Schiller. A také třetí místo patřilo Mercedesu AMG ve složení Engel-Gounon-Juncadella.


1.Van der Linde-Vanthoor-Vervisch-FrijnsAudi R8 LMS GT324:07:13.822
2.Christodoulou-Götz-SchillerMercedes-AMG GT3 159+0.23.276
3.Engel-Gounon-JuncadellaMercedes-AMG GT3 159+3:33.519
4.Haase-Müller-Niederhause-RastAudi R8 LMS GT3 Evo II+ 4:40.
5. Giermaziak-Schramm-Beretta-WinkelhockAudi R8 LMS GT3 Evo II+ 6:53
.

Prvních šest posádek ujelo shodně 159 kolAudi + JL 1.6.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar