Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Subaru akcni nabidky
Alcar - Konfigurátor kol

Pražský Rallysprint na Točné a na Strahově

Už od roku 1995 se na přelomu listopadu a prosince v Praze setkávají příznivci rychlých kol s mnoha hvězdami zejména rallysportu, ale i jiných disciplín motorsportu. TipCars Pražský Rallysprint se bude konat již po třiadvacáté, letos to bude v sobotu 25.11.2017. Chystá se i několik atraktivních změn.

Ani jsme se nenadáli a česká mistrovská soutěžácká sezóna je u konce. Setkají se totiž na XXIII. TipCars Pražském Rallysprintu, který je sice prestižním sportovním kláním, zároveň ale nabízí i velkou diváckou šou. V letošním ročníku by ale i ona sportovní stopa měla být zase o stupínek zřetelnější. Co se chystá?


„Bereme akci samozřejmě nadále jako velkou šou pro diváky, letos jsme se však rozhodli vyjít o něco více vstříc i fanouškům standardních rally,“ říká ředitel závodu Petr Mihule a vysvětluje: „Vyslyšeli jsme jejich žehrání a po určité pauze se vracíme ke klasické rychlostní zkoušce. Má velice zajímavý a atraktivní charakter a já věřím, že se bude divákům líbit. Až po jejím zvládnutí se posádky přesunou na Strahov, kde je čekají dobře známé okruhy kolem stadiónu. Ty tentokrát budou probíhat postupně v obou směrech, naopak opouštíme krátkou závěrečnou rychlostní zkoušku.“


Jaký tedy bude mít XXIII. TipCars Pražský Rallysprint program? V 8 hodin první závodníci odstartují ze Strahova a budou mít půlhodinu na to, aby se přesunuli do jižní části Prahy, kde je čekají postupně dva průjezdy klasickou rychlostní zkouškou s názvem Subaru Točná. Poté se vrátí na Strahov, kde na ně již bude připravena první okruhová erzeta. Do ní odstartují v 10.30 a i tentokrát je tato zkouška čeká dvakrát. Poté bude následovat pauza nezbytná k přestavění okruhu a na závěr se bude opět při dvou samostatných rychlostních zkouškách kroužit v opačném směru.


Celkově tedy na závodníky čeká šest rychlostních zkoušek, ti nejlepší budou očekáváni na cílové rampě kolem 15.30.Start Strahov 8:00
RZ 1 Subaru-Točná, Zbraslav 8:30
RZ 2 Subaru-Točná, Zbraslav 9:38
RZ 3 TipCars okruh, Strahov 10:30
RZ 4 TipCars okruh, Strahov 11:30
RZ 5 TipCars okruh, Strahov 12:30
RZ 6 TipCars okruh, Strahov 13:30
Cíl Cílová rampa 15:00


Karel Špaček 26.10.2017

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar