Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Janík Motorsport v TCR Europe s vozy Hyundai i30 N TCR

Český tým Janík Motorsport se bude i v roce 2021 účastnit okruhového šampionátu cestovních vozů TCR. Zatímco v předešlém roce byl tým součástí regionální série TCR Eastern Europe v letošní sezóně míří o stupínek výše.

Bude totiž působit na mezinárodní okruhové scéně v rámci evropského mistrovství – v kontinentálním šampionátu TCR Europe. Tým s podporou juniorského programu Hyundai Motorsport bude reprezentovat Jáchym Galáš, který bude zároveň i členem projektu pro mladé jezdce pod hlavičkou Autoklubu České republiky – ACCR Czech Talent Team. Druhým talentovaným a velmi zkušeným jezdcem bude ambasador Hyundai Slovensko - Maťo Homola, který bude vsázet na své rozsáhlé zkušenosti právě ze šampionátu TCR Europe. Oba talentovaní jezdci nastoupí se speciály Hyundai i30 N TCR!
Velmi zajímavý závodní program si připravil pro letošní sezónu tým Janík Motorsport, který bude i nadále pokračovat v práci s talentovanými jezdci, s nimiž bude soutěžit na okruzích se speciály TCR. Společným cílem týmu a slovensko-české jezdecké dvojice, Maťo Homola – Jáchym Galáš, bude úspěch v evropském šampionátu cestovních vozů – TCR Europe 2021. Kalendář šampionátu zavede své účastníky na 7 evropských okruhů, kde dozajista upoutají pozornost slavné autodromy Spa-Francorchamps, Nürburgring či Monza. Dvojice talentovaných jezdců se v TCR Europe bude chtít prosadit mezi početnou a velmi kvalitní jezdeckou konkurencí.


Oba jezdci se budou spoléhat na kvalitu a rychlost Hyundai i30 N TCR s nímž má bohaté zkušenosti především Maťo Homola, který jeho služeb využíval i v uplynulých dvou sezónách, což mělo za výsledek zisk celkového 7. místa v TCR Europe 2020. Maťo bude startovat v barvách slovenského Jantar Teamu.


Oproti tomu bude sedačka Hyundai novinkou pro Jáchyma Galáše, jenž v předešlém roce vybojoval již druhé vítězství mezi juniorskými jezdci v rámci TCR Eastern Europe ovšem s vozem jiné značky.


V letošním roce je tým Janík Motorsport nově také podporován výrobním závodem Hyundai Motor Manufacturing Czech, který působí ve slezských Nošovicích a vyrábí mimo jiné i sportovní vozy i30 N.


Majitel týmu Václav Janík uvedl: „Náš tým se v okruhovému závodění pohybuje již 5 let, a protože našim cílem je neustále se posouvat vpřed, tak jsme se rozhodli pro kategorii TCR a zvolili jeden z nejúspěšnějších vozů, kterým je Hyundai i30 N TCR. Tento krok se ukázal býti velmi správným a to právě díky skvělé spolupráci s Hyundai Motrosport Customer Racing. Loňská sezóna v TCR Eastern Europe nám přinesla mnoho zkušeností a poznatků, ze kterých budeme čerpat pro letošní sezónu. Jsme velmi rádi, že spolupráce s Autoklubem ČR bude i nadále pokračovat a máme tak možnost se podílet na rozvoji mladých talentů, jako je Jáchym Galáš. Šampionát TCR Europe je pro nás velkou výzvou a věříme, že díky talentovanému jezdeckému složení Maťo-Jáchym, se nám bude dařit dosahovat na ty nejvyšší příčky


Hyundai Motorsport Customer Racing Operations Leader, Andrew Johns uvedl: „Janík Motorsport sestavil silný tým pro letošní sezónu TCR Europe. Jsem si jistý, že díky zapojení společností Hyundai Slovensko a Hyundai Motor Manufacturing Czech do projektu, bude mít za následek, že se týmu bude velmi dobře dařit na cestě v evropském šampionátu. Model i30 N TCR byl v posledních několika letech jedním z nejúspěšnějších vozů šampionátu a právě tento tým má talentované jezdce na to, aby tento trend úspěšnosti mohl pokračovat i v roce 2021. Maťo Homola svými výkony dokázal, že patří k nejlepším jezdcům této série a jeho role v týmu bude velmi přínosná a zároveň ho v týmu doplní mladý jezdec Jáchym Galáš z juniorského programu Hyundai Motorsport Customer Racing, přicházející jako juniorský mistr z TCR Eastern Europe, což by mělo přinést několik velmi konkurenceschopných výkonů."PR 18.3.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar