Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Filip Mareš juniorským mistrem Evropy

Do závěrečné soutěže domácího šampionátu i evropského juniorského mistrovství, kterou byla Barum Czech Rally ve Zlíně odjížděla posádka Mareš – Hloušek s cílem porazit své největší rivaly Ingrama s Whitthockem a vybojovat titul mistrů Evropy do 28 let.

Posádka ACCR Czech Rally Teamu zahájila náročný závod na sedmém místě, ale už po třetím testu se posunula na pátou pozici. Po předposlední zkoušce sobotní etapy byla dokonce druhá. Nakonec přenocovala jako třetí v průběžném pořadí. To byl sice skvělý výsledek, ale Chris Ingram byl ještě o necelé 4 vteřiny před nimi. „Sobotní etapa nám nevyšla úplně podle představ. Seděl nám Semetín, ale na zbylých zkouškách to nebylo vždy ono. Na prvním průjezdu Březové jsme vyloženě zaspali. Stále jsme ale v dobrém kontaktu a věříme, že skladba nedělních zkoušek, nám dá více šancí útočit,“ věřil v polovině závodu spolujezdec Jan Hloušek.


Maják, Pindula a Kašava – to byly tři „rychlostky“ závěrečné etapy a každá se jela ve dvou průjezdech. Mezi českou posádkou a mladými Brity pokračovala i v neděli napínavá bitva. Na Majáku a Kašavě byl rychlejší Mareš, na první Pindule naopak Ingram. Na třináctém testu se Mareš posunul před Ingrama, aby se na předposlední zkoušce pořadí opět měnilo ve prospěch britského dua. Na startu závěrečné, 25 km dlouhé Kašavy, dělilo obě posádky pouze 0,6 vteřiny! Cílovou fotobuňkou prolétli Mareš s Hlouškem v čase o 0,9 vteřiny rychlejším než jejich soupeři a bylo tedy jasné, že mohou slavit titul juniorského mistra Evropy.
Kromě cenné trofeje pak od promotéra šampionátu získali také finanční prémii k využití na starty v dalších podnicích ERC. Rozdíl mezi radostí a smutkem činil nakonec pouhých 0,3 sekundy!

„Byl to pro nás oba zatím asi životní závod. V sázce bylo opravdu hodně a v souboji o titul v ERC1 Junior jsme si nedarovali ani metr. Za celou barumku nebyl rozestup mezi námi větší než 7,6 vteřiny a rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem byl nakonec minimální. Vyhráli jsme a jsme za to skutečně šťastní,“ neskrýval nadšení v cíli Filip Mareš a pokračoval: „Chris s Rossem ale předvedli výborný výkon a donutili nás jet nejlépe, jak umíme. Hoši, děkujeme Vám za tenhle souboj a držíme Vám palce do dalších závodů!“

Druhé místo Mareše s Hlouškem neznamená jen úspěch v evropském šampionátu, ale také potvrzení pozice vicemistrů v Autoklub Mistrovství České republiky 2019. „Před sezónou bylo podium v českém mistrovství cílem celého týmu a věřím, že druhé místo je naplněním těchto plánů,“ říká semčický jezdec a dodává: „Honza Hloušek mě všemi závody provedl bez jediné chyby a patří mu za to mé uznání a velký dík. Nic z toho by pak nebylo možné bez našich partnerů, v čele s Autoklubem ČR a silného zázemí týmu Romana Kresty. Jen díky tomu se teď můžeme s našimi skvělými fanoušky těšit z povedené barumky!“

„Filip Mareš s Honzou Hlouškem si výsledek letošní barumky mohou zapsat hodně výrazným písmem. Je to pro ně velký úspěch, se kterým jsme v úvodu sezóny ani nepočítali. Letošní rok už byl sice jednoznačně zaměřený na výsledek, ale mířili jsme hlavně na domácí šampionát. Vzhledem k tomu, že Filip nejel úvodní dva evropské podniky, myšlenky na dobré umístění v Evropě přišly až později. Filip s Honzou dokázali skvěle zúročit celou loňskou sezónu, postupovali přesně podle plánu a všechny naše rady dokázali využít ve svůj prospěch. A moc mě těší, že náročnou a složitou barumku ustáli. To ale platí i pro Chrise Ingrama. Oba jeli skvěle a extrémně vyrovnaně, o čemž svědčí i konečný časový rozestup v cíli. Velká gratulace kluci a upřímně děkuji celému týmu a všem okolo nás za náročnou práci v celé sezóně,“ komentuje úspěch Roman Kresta.


PR 22.8.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar