Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

EDDA Cup do vrchu pokračuje na Korábu

Nezávislý seriál závodů automobilů do vrchu EDDA Cup se po roce vrací do Kdyně. Kultovní trať na Koráb přivítá o víkendu závodníky, kteří zde změří své síly, aby bojovali o poháry a body do klasifikace této nezávislé série automobilových závodů.

Velmi známá trať ve Kdyni je dlouhá 2 500 metrů s převýšením 105 metrů. Depo se nachází na parkovišti před kdyňskou plovárnou, odkud se bude i startovat, a při příjezdové komunikaci od města.

Startovní listina čítající v současné době 118 jmen a úroveň předešlých závodů slibují kvalitní a zajímavou podívanou po oba víkendové dny i ve Kdyni. Na startu nebude chybět nikdo z předních pozic všech vypsaných tříd. Ve třídě nejsilnějších závodních speciálů se letos poprvé postaví na start její loňský vítěz Tomáš Kučera s Mitsubishi Lancer EVO IX, v nejsilnějších produkčních autech bude pokračovat souboj velkých soupeřů Martina Leva na Subaru s vrchařskou ,legendou Jiřím Hákem na Mitsubishi Lancer. Nejen objemově nejvyšší třídy přinášejí napínavou podívanou. Protagonisté třídy speciálů do 1600 cm3, Miroslav Černý, Jiří Vrkoslav, Zdeněk a Dominik Tichých, Jan Reiss se špičkově připravenými stroji předvádějí kvalitní sport. V historických vozech největší pozornost přitahuje souboj ve dvoulitrech mezi Ivo Králem na Golfu a Edou Paterou se Sciroccem.

V sobotu začíná závodní program v 8:30 tréninkem. První závodní jízda startuje podle nabitého harmonogramu již v deset hodin. Pak budou plynule, jen v poledne s přestávkou na oběd, následovat další závodní jízdy ze čtyř naplánovaných na sobotu.
V neděli se začíná v 8:55 rovnou závodní jízdou a opět s polední přestávkou na sebe budou závodní jízdy plynule navazovat. Zhruba za hodinu po dojetí poslední jízdy dojde v prostoru startu ke slavnostnímu dekorování nejlepších z jednotlivých tříd na stupních vítězů.

EDDA Cup na Korábu přitahuje každoročně velkou diváckou návštěvu. Organizátoři i jezdci si této přízně velmi váží a těší je a pro bezpečnost diváků dělají maximum. Podél trati budou pro fanoušky vyznačena divácká místa a vymezeny zakázané prostory, kde se v průběhu závodu nesmí nikdo vyskytovat. V zájmu bezproblémového průběhu závodů prosí organizátoři i jezdci všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, respektovali značení, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů a byli ohleduplní k okolní přírodě.

Vstup na závody je zdarma, rovněž zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou EDDA Cupu s informacemi o jezdcích a tratích. Podrobnější informace o závodu, seznam startujících a další informace o EDDA Cupu lze nalézt na www.edda.cz/mscrdovrchu.J.Malík
17.5.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar