Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

AUTODROM MOST: Kalendář akcí pro sezónu 2024

Mostecký autodrom si pro fanoušky motorsportu přichystal na sezónu 2024 opět pestrou směsici podniků, které nabídnou světovou show, rodinnou zábavu i aktivní propojení fanoušků autodromu a klasických automobilů.

[*3[ Největší českou událostí příštího léta v oblasti motorsportu bude již počtvrté mistrovství světa superbiků WorldSBK, které letos přilákalo 54 tisíc návštěvníků, což bylo skoro o třetinu více než loni. Obliba plyne nejen z atraktivního konceptu celé série založené na velké interakci s diváky, ale i z nebývale vyrovnaného startovního pole a dramatických soubojů.

„Už minulý rok jsme rozdělili vstupné na divácký svah a závodní paddock, což nám umožnilo zpřístupnit superbiky ještě širšímu publiku. Zhruba 40 % diváků využilo dostupnějších vstupenek a sledovalo WorldSBK z diváckého svahu. Výši i systém vstupného na příští rok zachováme ve stejném režimu a prodej spouštíme již nyní, aby mohli fanoušci využít vstupenky i jako vánoční dárek pro své blízké,“ uvádí Josef Zajíček, předseda představenstva společnosti Autodrom Most.

S mosteckým šampionátem superbiků se pro příští rok kvůli Olympijským hrám pojí posun termínu, který byl stanoven na 19.–21. 7. „Díky Olympiádě vznikne v areálu Mosteckého jezera Olympijský park, jehož zázemí a kapacity včetně parkoviště budou moct využít i návštěvníci WorldSBK. Měli bychom tak být maximálně připraveni na očekávaný velký nápor fanoušků,“ popisuje probíhající jednání s městem o synergii obou podniků Josef Zajíček.


Druhý nejnavštěvovanější mostecký podnik, mistrovství Evropy okruhových tahačů – Czech Truck Prix & NASCAR se pojede opět ve svém tradičním termínu, kterým je poslední prázdninový víkend 30. 8.–1. 9. Na závodní dráze se utkají okruhové trucky, ale i vozy evropské série NASCAR a další doprovodné série. Akce si klade za cíl nabídnout zábavu celé rodině a tomu se nově přizpůsobilo i vstupné (v rámci rodinné vstupenky je dítě zdarma) a doprovodný program, který nabídne množství atrakcí. „Chceme přilákat rodiny a Czech Truck Prix bylo vždycky spjaté s bohatým doprovodným programem. Máme Truck Fest, letos diváci viděli například vystoupení Libora Podmola a pro příští rok chceme nabídnout další rodinné atrakce, které budou v rámci vstupného zdarma,“ láká Josef Zajíček.


Mezi nepřehlédnutelné stálice mosteckého kalendáře se letos zařadil automobilový festival The Most CLASSIC, který kombinuje závody, výstavu a setkání historických automobilů. V letošním roce mohlo bezmála 10 tisíc návštěvníků obdivovat k pěti stovkám historických vozidel všech kategorií. V roce 2024 se v kalendáři přesouvá na dřívější termín 27.–29. 9. a organizátoři plánují pro účastníky z řad široké veřejnosti nabídnout více času k jízdám na velkém okruhu. Nebudou však chybět ani závodní vozy a soutěžní jízdy. „Pracujeme na tom, aby se The Most CLASSIC postupně rozvinul v opravdu velký automobilový svátek, kde se budou setkávat jak majitelé, sběratelé a kluby historických automobilů, tak fanoušci a veřejnost. Jsme přední český závodní okruh a chceme všem nabídnout možnosti, které celý areál nabízí,“ popisuje Josef Zajíček, který sám vlastní několik veteránů.


V mosteckém kalendáři na příští sezónu pak najdeme řadu dalších sportovních akcí jako například automobilový FIA CEZ a ESET Cup, mezinárodní mistrovství Německa motocyklů IDM, nebo Autoshow a Den bezpečnosti, které tradičně uzavírají sezónu autodromu.


Během zimy pak budou na autodromu probíhat další práce. Vedle běžné údržby to budou především o bezpečnostní vylepšení.„V zásadě jde o rekonstrukci a úpravu únikových zón v zatáčkách T16 a T17. Dále plánujeme úpravu nájezdu v zatáčce T1 pro zvýšení bezpečnosti při brzdění motorek. Úpravu obrubníků v zatáčce T3, odvodnění a zahájíme první fázi výstavby svodidel v zadní části okruhu. Dále proběhnou úpravy na řídící věži, rozšíření radiových frekvencí a neustále vylepšujeme i námi navržený dohledový systém kamer. V neposlední řadě se rozběhly projekční práce na novém medical centru,“ vyjmenovává nejdůležitější úpravy Jindřich Hrneček, sportovní ředitel okruhu.
Hlavní podniky AUTODROM MOST 2024

19-21/04 Histo Cup

21-23/06 IDM – Mistrovství Německa silničních motocyklů

19-21/07 WorldSBK, Mistrovství světa superbiků

2-4/08 FIA CEZ a ESET Cup, Mistrovství ČR a střední Evropy v závodech automobilů (GT, TCR, F4)

4-11/08 Formula Student

30/08-1/09 Czech Truck Prix & NASCAR

27-29/09 The Most CLASSIC

3-6/10 Porsche Sprint Challenge Central Europe

27/10 AUTOSHOW & Den Bezpečnosti

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar