Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

EDDA Cup do vrchu zavítá na Benecko

O prvním zářijovém víkendu se na trati na Benecku uskuteční další závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po úspěšné loňské premiéře se tak EDDA Cup vrací na trať, kde se v minulosti jezdily závody od oblastních až po mistrovství republiky.

Složitý povolovací proces i s velkou pomocí místní legendy motosportu Miroslav Wohanky se promotérovi Edovi Paterovi podařilo úspěšně završit a tak na závodníky EDDA cupu zde čeká zajímavá trať dlouhá 2800 metrů trať s převýšením 204 metrů mezi Štěpanicemi a Beneckem.

V současné době je přihlášených 118 závodníků, mezi kterými nechybí nikdo ze špičky EDDA Cupu v čele s průběžně vedoucími jezdci celkového hodnocení Davisem Černým, Miroslavem Černým a E. Paterou. O poháry se bude bojovat v osmnácti třídách, od nejsilnějších závodních speciálů, kde s nejrychlejšími závodníky EDDA Cupu Tomášem Koškem a Tomášem Kučerou, oba budou startovat s Mitsubishi Lancer, poměří síly Oskar Beneš se speciálem Ford Fiesta, až po značkový pohár Saxo cup s napínavým soubojem největších favoritů Tomáše Arnošta a Jiřího Kaščaka.

Na startu se objeví i rodina Srnských, otec Josef se svým kupátkem, syn se Škodou 130 LR. Závod v domácím prostředí si nemohou nechat ujít. Startuje i Viktor Doležal s BMW z nedaleké Lomnice nad Popelkou.

Závod začíná v sobotu ráno v půl deváté první ze dvou tréninkových jízd. Tréninky vyplní dopolední program. Závodní jízdy jsou naplánovány po polední přestávce od půl jedné. Bezprostředně po první závodní jízdě bude následovat závěrečná druhá jízda. Do hodiny po projetí posledního závodníka cílem dojde v prostoru depa k vyhlášení nejlepších jezdců závodu v jednotlivých třídách. V neděli bude dění na závodní trati obdobné. Harmonogram závodu se může podle průběhu operativně měnit.

Vzhledem k předpokládanému zájmu diváků pořadatelé s důrazem na maximální bezpečnost i ochranu přírody připravují přísná opatření. Jen jejich důsledným dodržováním lze zajistit bezproblémový průběh celé akce. Podél trati budou vytvořeny divácké úseky, ze kterých bude možno sledovat dění na trati, současně budou vyznačeny i zakázané prostory, v kterých se nesmí v průběhu závodu nikdo zdržovat. Vstup na závody je zdarma, zdarma je i na místě distribuován tištěný průvodce sezónou Edda cupu. Pořadatelé prosí diváky, aby při sledování závodních aut na trati nezapomínali na zdravý rozum, bezvýhradně se řídili pokyny traťových pořadatelů, byli ohleduplní k přírodě a při příjezdu na místo respektovali dopravní značení, zejména s ohledem na stání a parkování vozidel.

www.edda.cz/mscrdovrchu

Jarda Malík 3.9.2020
Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar