Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

EDDA CUP do vrchu pokračuje v Mladé Vožici

Již po třetí v novodobé historii se na trati mezi Janovem a Františkovem u Mladé Vožice uskuteční podnik nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup.

Na zdejší trati se závodilo již v 70. letech minulého století, kdy zde členové místního autoklubu uspořádali několik závodů zařazených do oblasti a přeboru ČSR. Vítězství zde v jednom ročníku vybojoval stále aktivní účastník EDDA Cupu Ivo Král.

Start se bude nacházet za obcí Janov, za odbočkou na Kouty a po 2 900 metrech dojedou jezdci do cíle ve Františkově. Parkoviště závodních strojů a zázemí závodu bude umístěno pod startem. V depu bude i stánek s občerstvením, kde budou moci zahnat hlad a žízeň závodníci, diváci i náhodní kolemjdoucí.

V současné době se teprve plní seznam přihlášených http://www.edda.cz/mscrdovrchu/index.php?m=trate/jezdci&t=232 , kteří budou bojovat ve vypsaných objemových třídách ve skupinách produkčních, závodních a historických vozů podle propozic EDDA cupu.


Program začíná v sobotu ve tři čtvrtě na devět první ze dvou tréninkových jízd. Po polední přestávce startér vypustí do první závodní jízdy prvního závodníka nejdřív v půl jedné. Na první závodní jízdu plynule naváže druhá jízda, po jejímž skončení do hodiny dojde v prostoru cíle ke slavnostnímu vyhlášení výsledků a předání pohárů nejlepším na stupních vítězů. Harmonogram jízd se může operativně měnit podle aktuálního průběhu závodu.


Pro fandy motoristického sportu a závodní techniky zvláště je příhodná možnost si v klidu prohlédnout zajímavé stroje od originální historické Tatry 603 B5 z Marathonu de la Routhe automobilového závodníka a hokejového internacionála Stanislava Hajduška až třeba po černozlatého Lotuse Elise Matyáše Homoly již v pátečním odpoledni a podvečeru, kdy je depo i s občerstvením ve stanu nabízejícím jak pivo, limo, tak různé pokrmy, otevřeno pro veřejnost.


Organizátoři i jezdci zvou k návštěvě závodu všechny fanoušky motoristického sportu, budou pro ně vyhrazena divácká místa, z důvodů bezpečnosti budou označeny i zakázané prostory, v kterých se během závodních jízd nesmí nikdo zdržovat. Pořadatelé prosí všechny diváky, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, chovali se ohleduplně k přírodě, respektovali soukromý a obecní majetek a bez výhrad se řídili pokyny traťových pořadatelů. Jen tak lze zajistit bezproblémový průběh této organizačně náročné motoristické akce tak, aby organizátoři nepřišli o podporu místních i pro příští roky, a aby si všichni užili závody bez nepříjemných komplikací.



Podrobnější informace o závodu i celém seiálu EDDA Cup lze najít na stránkách www.edda.cz/mscrdovrchu, na místě bude zdarma distribuována ročenka EDDA Cupu s portréty jezdců, kalendářem, plánky tratí a dalšími zajímavostmi.


Na shledanou o víkendu v Mladé Vožici!


Jarda Malík 24.6.2026

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Prague Car Festival
Adus s.r.o.
Žitavská úzkokolejka
Kulturní a informační středisko Lomnice nad Popelkou

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2026 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar