Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Finále Edda Cupu do vrchu v Bečově

O víkendu se uskuteční poslední závod nezávislého seriálu závodů automobilů do vrchu EDDA Cup. Po letech, kdy se závodníci se sezonou loučili na Staré Živohošti, tentokrát z organizačních důvodů připadla pozice posledního závodu z Bečova n. T. do Krásna.

V EDDA Cupu tak tradiční trať, kterou objevil Martin Čábela, přivítá závodníky, kteří mohou využít poslední šanci k zisku bodů do konečného hodnocení jednotlivých tříd i celkové klasifikace, kde ty nejlepší na konci sezóny čekají zajímavé finanční odměny.
Na startovní listině nyní několik dní před uzávěrkou je devadesátka závodníků, mezi přihlášenými nechybí jezdci z čela absolutní klasifikace Jaroslav Fikota ml. na Hondě Civic, Jiří Figl s Audi Sport Quattro S1E2, Miroslav Černý na Škodě 130l, Josef Srnský ml. se Škodou 130 LR/H, nebo Martin Lev se Subaru Impreza.

Zajímavé budou závody i ve třídách, kde už je také o mistru třídy již rozhodnuto, ale stále se bojuje o prestižní umístění mezi prvními třemi nejlepšími celé sezóny. Závody v Bečově tak slibují napínavou a sportovně hodnotnou podívanou.

Závody se budou konat na 4200 metrů dlouhé trati s převýšením 160 metrů. Parkoviště závodních strojů bude opět za cílem na letišti v Krásně, kde bude i stánek s občerstvením. Program závodu po oba dny začne ve tři čtvrtě na devět první ze dvou tréninkových jízd. Po trénincích a přestávce na oběd je v půl jedné naplánován start závodu, který se sestává ze dvou závodních jízd, které na sebe plynule navazují. Po skončení závodů do jedné hodiny dojde v prostoru depa k slavnostnímu vyhlášení a předání poháru nejlepším třem jezdcům ve vypsaných třídách a pohárech.

Pro diváky budou podél tratě vyhrazena označená místa, kromě nich budou vytýčeny zakázané prostory, ve kterých se v průběhu závodu z bezpečnostních důvodů nesmí nikdo zdržovat. Organizátoři i jezdci EDDA cupu prosí všechny návštěvníky závodu, aby při sledování napínavého dění na trati nezapomínali na zdravý rozum, byli ohleduplní k přírodě, respektovali značení kolem trati a řídili se bez výhrad pokyny traťových pořadatelů. Vstup na závody je zdarma, rovněž tak zdarma je na místě distribuován tištěný průvodce sezónou EDDA cupu. Podrobnější informace k závodu, seznam přihlášených a další zajímavosti lze najít na webových stránkách seriálu www.edda.cz/mscrdovrchu.


Jarda
Malík 27.9.2018Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar