Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

(13 D) Prokop s Chytkou celkově šestí

Dvanáctá etapa Dakaru se nesla v podobě návratu z maratonského bivaku zpět k týmům, které na závodníky čekaly v bivaku poblíž Shaybahu. Pořadatel nachystal opět náročnou trasu napříč dunami v oblasti Empty Quarter a měřený úsek o délce 185 kilometrů.

Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu si vynikajícím sedmým časem v etapě upevnili svoje šesté místo v celkové klasifikaci. Nyní jsou před nimi poslední dvě etapy letošního dlouhého Dakaru! Martin Prokop se po návratu ke svému týmu svěřuje s dojmy z dvanácté etapy:


„Dvě dunové etapy v kuse bez servisu máme za sebou. Dnešní návratová trasa byla možná trošku těžší, protože některé výjezdy nám daly pořádně zabrat. Střídaly se na ní rovné rychlé úseky v solných jezerech s dunovými poli. Tuto oblast mám na závodění velice rád a jezdíme zde i na Abu Dhabi Desert Challenge. Ze začátku jsem zvolil opatrnější tempo, protože nás dojel Jakub Przygonski. Řekl jsem si však, že si to nenechám líbit a začali jsme se navzájem tahat, až jsme ho těsně před cílem předjeli. Ukázalo se, že v dunách nám to jde, máme tu co předvést a Shrek tady funguje perfektně. Teď musíme makat kousek po kousku a stále se koncentrovat, ať se dostaneme bezpečně do cíle. Letos se jede hodně náročný a komplexní Dakar, který má ještě o dvě etapy více než obvykle.“


Výsledky etapy

1.Loeb, Prodrive Hunter, 1:56.21
2.Ekström, Audi, +3.19
3.Al-Attiyah, Toyota, +3.31
4.Chicherit, Prodrive Hunter, +7.13
5.Przygonski, Mini, +8.02
7.Prokop, Ford, + 9.58


Průběžné pořadí

1.Al-Attiyah 41:16.25
2.Loeb, +1:27.10
3,Moraes, +1:29.11
4.Villiers, Toyota, +2:22.21
5.Latega, +2:34.21
6.Prokop +3:00.26
PR 13.1.2023

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2023 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar