Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

jaké Clio chtějí čeští zákazníci

Model Clio je nejprodávanějším modelem značky Renault v České republice i v Evropě za rok 2019, kdy bylo u nás zaregistrováno přes tři tisíce kusů. Víte jakou verzi, jaký motor nebo jakou barvu si Češi oblíbili ?

V novém Renaultu Clio páté generace je nejoblíbenější pohonnou jednotkou na českém trhu benzínový motor TCe 100, který představuje přibližně tři čtvrtiny od chvíle uvedení modelu Clio na trh v září 2019.


V loňském roce bylo na českém trhu zaregistrováno přes tři tisíce kusů modelu Clio. V České republice obvykle většina zákazníků mívá zájem o vyšší verze vybavení vozů, nejčastěji se rozhodují pro verze Intens (téměř 60 % prodejů).


Nejoblíbenější vybíranou barvou je prémiová uváděcí barva oranžová Valencia (více jak 30 % prodejů), velké popularitě se ovšem těší i automobily v barvách červená Flamme (15 % prodejů) nebo ikonická modrá Iron, kterou zákazníci znají z verzí R.S. Line (přes 10 %).


Co se týká interiéru vozu, téměř polovina zákazníků, kteří si koupili verzi Intens si objednalo kontrastní bílý vnitřek. Barevné lišty do interiéru si doplatila čtvrtina zákazníků.V letošním roce navíc Renault na modelu Clio představí další novinky:

Hybridní verzi Clio E-TECH 140k, které dosahuje až 80 % doby jízdy ve městě v plně elektrickém režimu spolu s úsporou spotřeby paliva v městském cyklu až 40 % oproti benzínovému motoru.

Clio LPG z tovární výroby. Na LPG jezdí téměř 15 milionů vozidel v Evropské unii a 26 milionů na celém světě a Renault nabízí tento pohon již od r. 2010. RENAULT uvádí nový dvoupalivový benzínový a LPG motor TCe 100 LPG i u Nového Clia. Tento motor zlepšuje výkon a současně snižuje spotřebu a emise CO2. Nabídka dvoupalivového benzínového a LPG motoru je ověřené řešení, snadno použitelné, levné a provozně úsporné. Přináší také zejména četná daňová zvýhodnění.

Verzi TCe 100 X-Tronic, která patří mezi nejlevnější automaty na trhu vůbec, která je již nyní v nabídce.


Nový Renault Clio je již pátou verzí modelu, který se stal ikonou automobilového průmyslu. Dosud bylo na celém světě prodáno více než patnáct milionů kusů tohoto auta. Clio, které bylo uvedeno na trh v roce 1990 roku, je nejlépe prodávaným modelem značky Renault v rámci celého světa, přičemž v Evropě se od roku 2013 nachází na naprosté špičce segmentu B. V únoru roku 2020 bylo nové Clio lídrem v evropském prodeji.

Nový Renault Clio nabízí nejvyšší stupeň bezpečnosti. Tento nejlépe prodávaný francouzský automobil na světě získal pět hvězdiček v testu Euro NCAP, obdržel velmi vysoké hodnocení a tím zanechal konkurenci daleko za sebou. Nový Renault Clio je v rámci své třídy nejbezpečnějším vozem. Automobil byl vybaven inovativními, špičkovými technologiemi, a kromě toho disponuje nejrozsáhlejší nabídkou asistenčních systémů v rámci tohoto segmentu. Velmi vysoko hodnocen byl zejména systém autonomního nouzového brzdění AEBS s funkcí detekce chodců a cyklistů, který je součástí standardu od první verze vybavení. Clio má bezpečnostní prověrku s výsledky na nejlepší úrovni na trhu, a to napříč segmenty.


Renault 8.4.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar