Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Zámecká lavička, nejmenší obraz, vrak bavoráka

Na Classic Expo bylo také k vidění hodně zajímavých automobilů a motocyklů, ať doby dávno minulé nebo nedávné. Tradičně nejnákladnější stánek vytvořili pořadatelé 1000 mil československých, Zbraslav-Jíloviště, GP Bugatti a Brno Revival.

Zleva V.Fejfar, D.Randýsek

Zleva V.Fejfar, D.Randýsek

Zleva J.Figl ml, J.Figl, P.Dušánek, P.Žáček , S.Kafka, T,Pavlík

Zleva J.Figl ml, J.Figl, P.Dušánek, P.Žáček , S.Kafka, T,Pavlík

M.Rohlena, K.Kořístková

M.Rohlena, K.Kořístková

J.Rameš

J.Rameš

T,Pavlík, M.Profeldová

T,Pavlík, M.Profeldová

Zleva M.Profeldová, S.Profeld, K.Kupka

Zleva M.Profeldová, S.Profeld, K.Kupka

Vůbec jsme nezáviděli manželům Markétě a Standovi Profeldovým a synovi Honzovi. V pátek dlouho do noci naváželi exponáty a tvořili jednoznačně nejzajímavější stánek a v neděli do půlnoci zase stánek bourali a odváželi. Nesmíme zapomenout ani na brněnského Karla Kupku, který rovněž přiložil ruku k dílu. Premiéru měly dva úžasné exponáty-závodní Walter Super 6B, s nímž závodil Jindřich Knapp nebo nádherný Delahaye 135, oba vozy z třicátých let. Málo k vidění je i Lancia.
Krásný stánek s kulisou zámku Lobeč připravil Tomáš Pavlík společně s Czech Classic car Clubem. Už nyní ohlásil termín dvacátého ročníku Veteránského rojení na 11. června, termíny Sosnění budou zveřejněny v nejbližších dnech. Ještě, než stačil přivézt formuli MTX 1-01 a Triumph Spitfare, tak mu před kulisu zámku postavili Profeldovi vrak bavoráka. Když přijel, nestačil se divit, pak mu to došlo. Na oplátku daroval Markétě Profeldové plakát Zbraslav – Jíloviště 1971, který objevil na aukru.

O zámeckou lavičku byl zájem. V jednu chvíli se tady potkali Petr Žáček, Jirka Fígl se synem. Standa Kafka a Pavel Dušánek. Podruhé jsme tady zastihli Vaška Fejfara a Dušana Randýska, který se synem Františkem dovezli dakarský Land Rover v hodině dvanácté.

Posedět přišel i Martin Rohlena, který vystavil Škodu 130LR, a doprovod mu dělala půvabná slečna Karolína Kořístková, semifinalistka Miss Czech Republic 2022. Vzhledem k tomu, že má k rallye blízko, tak kdo ví, jestli nám nevzniká nová soutěžní posádka. Nechme se překvapit.

Na Classic Expu opět vystavovala své obrazy paní Věra Hejdová a několik zajímavých děl přivezl i Jirka Král, ale mohli jste tu potkat i známého Jirku Rameše.


Letos sice nevystavoval ještě, ale přesto měl co ukázat. Nejmenší obraz – dopisní známku s automobilem Wikov. Zároveň u Škody Favorit Oty Zenkla zavzpomínal, jak dělal barevný design pro prvního továrního favorita. Příští rok ale chybět nebude. Jeho obrazy z prostředí automobilového sportu sem patří.


JL 1.11.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2022 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar