Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Žákovský spider ze Škody Scala

S velkým nasazením a kreativitou pracuje už několik měsíců 20 žáků Středního odborného učiliště strojírenského ŠKODA AUTO již na sedmé studii žákovského vozu. V letošním roce se rozhodli pro kompaktní spider, vycházející z modelu ŠKODA SCALA.

Dorost mladoboleslavaské automobilky při tom podporují vývojáři a zkušení pracovníci ŠKODA AUTO z oblastí technického vývoje, designu a výroby.

Poprvé v historii bude základem žákovského vozu ŠKODA SCALA.
Její čisté linie a emotivní tvary mají, dle představy a přání žáků, u verze spider ještě více vyniknout a umocnit dynamiku vozu. Důležitou zastávkou žáků na cestě k oficiální červnové prezentaci nového konceptu byla návštěva oddělení ŠKODA Design v Mladé Boleslavi. Šéfdesignerovi Oliveru Stefanimu a členům jeho týmu mohli nahlížet přes rameno při jejich každodenní práci a sami s pomocí odborníků vyhotovili první skici budoucího žákovského vozu. „Kreslení je i přes širší využití počítačů a simulací stále ještě podstatnou součástí práce automobilového designéra. S každou čárkou se studie stává reálnější. Skica je prvním z mnoha kroků na dlouhé a napínavé cestě za novým vozem,“ vysvětluje Oliver Stefani, vedoucí oddělení ŠKODA Design.

Při vytváření prvních návrhů a skic se žákům dostalo pomoci a cenných rad od všech zaměstnanců oddělení ŠKODA Design, oni zase profesionály přesvědčili svým zápalem a ochotou pojímat nové myšlenky..

Každoroční projekt žákovského vozu demonstruje vysokou kvalitu vzdělávání na Středním odborném učilišti strojírenském ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi, které existuje už více než 90 let. Navrhnout a následně i vlastnoručně vyrobit koncept vozu představuje pro všechny účastníky vrchol jejich studia. Je to jedinečná příležitost, jak získat praktické zkušenosti již během vzdělávání.


Tradice studií žákovských vozů začala v roce 2014. Od té doby si žáci Středního odborného učiliště ŠKODA AUTO v Mladé Boleslavi mohou každý rok navrhnout, zrekonstruovat a následně i sami postavit mimořádný koncept vozu. Každý z těchto konceptů ztělesňuje kreativitu a nasazení dorostu ŠKODA AUTO. ŠKODA Storyboard nabízí příběhy čtyř studentů, kteří se podíleli na předchozích žákovských vozech, stejně jako přehled všech dosavadních studií žákovských vozů.


Škoda 23.3.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar