Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Z kolínské TPCA vyjel půlmiliontý vůz

Z výrobní linky kolínské automobilky TPCA sjelo 23. dubna půlmilionté auto – červená pětidveřová Toyota Aygo 1.0 s benzinovým motorem a manuální převodovkou. K dosažení tohoto čísla bylo zapotřebí 26 měsíců od zahájení výroby v únoru 2005

Krátce předtím při slavnostní ceremonii vjeli na podstavec další zástupci kolínských „trojčat“ - Citroën C1 s pořadovým číslem 499 998 a Peugeot 107 s číslem 499 999. Výroba probíhala po celou dobu podle plánu a již v loňském roce se podařilo najet na cílovou roční kapacitu 300 000 vozů.
„Poděkování za tento úspěch patří především zaměstnancům. Je důkazem, že naše budoucnost je velmi slibná. Stále více posilujeme naši pozici v automobilovém průmyslu ČR. Chceme se brzy stát nejlepší evropskou automobilkou z hlediska kvality,“ řekl prezident TPCA Yasuhiro Takahashi.
Malé městské vozy z TPCA se vyznačují hospodárnými motory, nízkou spotřebou a emisními limity, které již nyní splňují přísné normy EU. Většina produkce míří mimo území České republiky.
Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) je joint-venture firem Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën, který byl postaven v roce 2002 v průmyslové zóně Kolín Ovčáry. Celková investice do projektu činila 650 milionů eur. V současné době TPCA zaměstnává 3500 zaměstnanců pracujících ve třech směnách. Výroba byla zahájena v únoru 2005 a roční kapacita je nyní 300 000 vozů rozdělených ve stejném poměru mezi modely Toyota Aygo, Peugeot 107 a Citroën C1.

PL, 25.4.2007

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar