Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Winter Show s Vaškem Fejfarem

Kdo se zajímá o motoristický sport, tomu nejsou jména Václav Fejfar nebo Petr Pilát neznámá. První je čtyřnásobný mistr Evropy v autokrosu, druhý pak Freestyle motokrosař. O třetím do party Jasonu Cescovi jsme moc neslyšeli, ale skvěle doplnil naši dvojici při Winter Show Havex, která proběhla na Benecku.

Winter Show pořádané firmou Havex, prodejcem automobilů, mají už svoji tradici a vždy lákají na zábavný den pro mladé i velké. Letos se akce uskutečnila pod sjezdovkou Kejnos a kdo dorazil, ten určitě nelitoval. Ve třech blocích se představili už zmíněné osobnosti motoristického sportu, které doplnil ještě Freestyle lyžař Robin Holub. O dobrou náladu se postarali skupiny Jam Bazar a Eddie Stoilow, děti bavil klaun Cucino, vyzkoušet jste si mohli lyže a samozřejmě také automobily Škoda, SEAT, Jeep nebo Alfa Romeo, pochopitelně s pohonem všech kol. Jen občerstvení trochu vázlo. U jednoho stánku často nebylo teplé svařené víno nebo voda na kávu či čaj. U jediného stánku s jídlem se zase neustále tvořila dlouhá fronta.Zatímco Václav Fejfar, který má za sebou čtyřicet autokrosových sezon a 41 evropských vítězství měl za úkol se Škodou Fabia zdolat vytyčenou trasu na sjezdovce.Při první exhibici byl problémem na měkkém technickém sněhu „přemotorovanou“ Fabii vůbec pořádně rozjet, při dalším pokusu využil raději ještě pevný povrch příjezdové cesty a hned to bylo znát. I když sněžilo, tak přiznal, že musel dokonce ubírat. Možná ještě větším zážitkem než výjezd nahoru, byl pak sjezd po sjezdovce dolů. Ale kdo zná Štikovskou rokli a Vaška Fejfara ten ví, že na podobných svazích je doma. V druhé jízdě svezl na horkém sedadle Jasona Cesca, který si jízdu nesmírně užíval a byl nadšen.Ve třech samostatných blocích se divákům představili společně Petr Pilát a italský host Jason Cesco. Salta s motocyklem jsme už viděli, ale se sněžným skútrem, které předváděl italský host z Dolomit byly neskutečným zážitkem a popíraly veškeré fyzikální zákony.
Petr Pilát jezdí motocross jezdí již od 3 tří let a s Freestyle motokros začal ve svých dvanácti letech. Za svůj život si stačil několika vážnými zraněními a vypadalo to, že skončí. Ale ve skutečnosti ho to nikdy od skákání neodradilo. V roce 2005 se před vyprodanou Sazka arenou zapsal do dějin jako nejmladší člověk na světě, který skočil back flip. Je učitelem není nikdo jiný než Petr Kuchař, legenda českého freestyle motocrossu.Winter Show Havex se vydařilo, počasí bylo pravé zimní, sluníčko i sněhové přeháňky, a všichni se dobře bavili. Opravdu vydařená akce...jen si příště vezmeme svůj svařák.JL 5.2.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar