Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Vzpomínka na záchranáře a úžasného kamaráda Aleše Bendu

Tato zpráva mě zasáhla jako blesk z čistého nebe a když jsem se ji v neděli ráno dozvěděl, nemohl jsem uvěřit a pořád si říkal, to není pravda. V sobotu odpoledne nás zcela náhle a nečekaně opustil ve věku 47 let pan Aleš Benda, a proto mu věnujme malou vzpomínku jednoho z jeho kolegů ze Záchranné služby.

Řada lidí se ptá, proč smuteční prapor na profilu Záchranné služby. Taky bychom ho tam radši neviděli. Bohužel nás ale zasáhla smutná zpráva. O víkendu náhle zemřel náš bývalý kolega Aleš Benda, který u nás sloužil téměř 30 let.


Mimořádně zkušený záchranář, skvělý parťák a člověk… Níže přidáváme vzpomínku od našeho kolegy Fandy Kupky,který s Alešem strávil řadu let v uniformě. A máme prosbu, Alešova rodina to má teď strašně těžké a my bychom jim chtěli pomoct prostřednictvím sbírky na platformě Znesnáze21. Pokud můžete, budeme vděční za váš příspěvek i šíření této sbírky.


„Aleš byl parťák, ale hlavně kamarád, na kterého byl ve všem spoleh. Kdykoliv člověk něco potřeboval, stačilo říct nebo zvednout telefon a Aleš pomohl. To myslím potvrdí jak ostatní kolegové, tak třeba i Alešovi sousedi. Byl to hodnej kluk, se kterým byla radost pracovat, ale potkávat se i mimo práci. Prostě člověk, se kterým jdete rádi na pivo.


Parťáci jsme byli něco kolem pěti let. V práci to byl neskutečný odborník, který si jako záchranář na výjezdech dokázal poradit i v situacích, když šlo do tuhýho, aniž by k tomu potřeboval doktora. Zároveň byl trpělivý a vlídný k pacientům a dokázal si zachovat chladnou hlavu. Jak se říká, že je někdo cukr a někdo bič, tak on byl ten cukr. I mně pomáhal jeho klid držet nervy na uzdě.
Pracoval u nás nejen jako záchranář, ale taky jako inspektor a podílel se na školení nových zaměstnanců. Řadu let sloužil taky na letecké záchranné službě. Zkušeností mohl předávat neskutečně moc a spoustu jsem se toho od něj naučil. Myslím, že řada z nás dodnes těží z toho, co jsme od Aleše odkoukali.


Aleš si s rodinou prošli hodně těžkým obdobím, když přišel o svou první ženu a mámu svých dětí. Společně to překonali. Po čase si vzal Martinu a zase byli úplná a šťastná rodina.
Na Martinu teď spadl obrovský balvan. Byl bych moc rád, abychom touto sbírkou pomohli alespoň část té tíhy odvalit. Aleš by byl první, kdo by se do organizování pomoci někomu ze svých kolegů pustil. My teď pomůžeme jeho blízkým a trochu mu oplatíme všechno dobré, co nejen pro nás udělal. Díky všem, kteří se ke mně přidají”♥️


https://www.znesnaze21.cz/.../bendovi-prisli-o-tatu-at...

https://www.praha22.cz/zpravy/zdravi-a-socialni-sluzby/na-pamatku-zachranare-radniho-a-skveleho-cloveka-alese-bendy-6112cs.html?fbclid=IwAR1iPALpGnYeg21wIMcQQjA-L3_cCF1sKW1J3t8hOf6AYoIQGMC5NT2D05IZS
13.12.2022

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Subaru Forester
Adus s.r.o.

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2024 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar