Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Výstava Czech Drive v sobotu ve Zlíně

Centrum výstavy automobilů a motocyklů CZECH DRIVE bude v sobotu 6. dubna od 10 do 18 hodin opět v parku Svobody. Plocha kolem zlínského zámku v parku Svobody čítá přes sto výstavních ploch.

K tahákům jednodenní výstavy budou patřit nablýskané rallyové speciály kategorie R5, návštěvníci se pokochají pohledem na vozy Škoda Fabia R5 Romana Odložilíka a Jana Jelínka, Hyundai i20 R5 jezdce Martina Vlčka, Fiat 124 Abarth RGT (Martin Rada), Subaru Impreza WRC (Silvestr Mikuláštík), Mitsubishi Lancer EVO IX (Jan Jelínek), Citroën DS3 R3T MAX (Egon Smékal), Renault Clio R3 a další.

Vystaveny zde budou dále závodní historické speciály jako například Škoda 130 RS legendárního jezdce Pavla Valouška, Fiat 131 Abarth Karla Jirátka, Mercedes Benz 500 SLC Rallye Aleše Máčaly. Chybět nebude ani vůz Ford Escort Cosworth italského jezdce Miki Biasona, vůz Toyota Celica ST185 ze sbírky Vlastimila Neumanna nebo kopie Audi Quattro A2 Sport či Audi Quattro.

Pořadatelům se podařilo zajistit i řadu skvostů. V první řadě se jedná o parádní stroj se jménem HN R200 z dílny Hoffmann&Novague, auto postavené na základech supersportu Audi R8. Ve Zlíně bude vystaven jeden ze tří vyrobených kusů na zakázku. Tvůrci vozu Petr Novague a Marek Hoffmann postavili novodobé „erko“ připomínají legendární škodovku.

Vystaven bude rovněž filmový vůz Škoda Felicia z roku 1961, který se objevil ve slavné komedii režiséra Václava Vorlíčka s názvem Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. Návštěvníci výstavy uvidí i závodní okruhový vůz Hyundai i30 N TCR ze stáje K2 Engines nebo vůz Nissan Skyline R33 GTS mistra České republiky v driftu Michala Vychodila. Chybět nebude ani mini elektroauto Velo-Trio V3.

Návštěvníci výstavy uvidí řadu nablýskaných miláčků, vedle nových současných vozidel i veteránské a historické skvosty prostřednictvím Zlínského Veterán Car Clubu nebo společnosti Samohýl Motor, která se podílí pod vedením Ladislava Samohýla na organizaci Grand Prix Bugatti v rámci srpnové barumky. Podstatnou část expozice budou tvořit motocykly, a to jak současné tak i historické. Podařilo se zajistit plochodrážní motorky mistrů levých zatáček, dále silniční i motokrosové motocykly. Fandové si prohlédnou i minibike.

Během celého sobotního dne jsou připraveny prezentace automobilek, rozhovory se závodníky a tradiční autogramiády jezdců z rally. Společnost T-Motor Zlín nabídne návštěvníkům zkušební jízdy vozů Toyota. Vstupné se vybírá pouze za výstavu v parku u zámku, který bude za tímto účelem oplocen a proběhne zde většina doprovodných akcí. V celém areálu parku bude dostatek stánků s občerstvením a rovněž WC.Náměstí před radnicí

Na náměstí Míru proběhnou především ukázky záchranných složek. Na prostranství před zlínskou radnicí předvedou součinnost části složek integrovaného záchranného systému. Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost.

„Hasiči a záchranáři zdravotnické záchranné služby spolupracují při záchranných pracích u dopravních nehod i mimořádných událostech a ukázky jejich zásahu zhlédne široká veřejnost. Do programu dále zahrneme opět ukázky výuky první pomoci pro veřejnost, ukázky hasičského vybavení, stříhání vozu a prezentaci státní i městské policie,“ uvedl Miloslav Regner, ředitel výstavy CZECH DRIVE. Nejen nejmenší návštěvníci si prohlédnou hasičský vůz, vozidla záchranky, dále hasiči předvedou v ukázkách společně se záchranáři zdravotnické záchranné služby a členy Autoklub sport rescue zásah u dopravní nehody, stříhání vraku nebo vyprošťování z trenažérů.

Podstatná část plochy na náměstí bude vymezena pro dopravní hřiště BESIPU v rámci dopravní výchovy pro děti. Ke zvyšování bezpečnosti dětí na komunikacích slouží dopravní výchova. Nejvhodnějším místem, kde je možné praktikovat dopravní výchovu, jsou právě dopravní hřiště.

Společnost Samohýl Motor vystaví a předvede na náměstí vozy značek Škoda a Volkswagen. Návštěvníci výstavy si vyzkouší typy Superb, Karoq, Kodiak a dále Touareg, Tiguan, Touran, Sportsvan a Caddy v rámci testovacích jízd.

Bude zde vystaven soutěžní speciál Škoda Fabia R5 nového týmu Samohýl Škoda Team, v jehož barvách jedou český šampionát v rally posádky Miroslav Jakeš - Petr Machů a Martin Březík – Marek Omelka. Chybět nebude ani autokrosový speciál Martina Samohýla nebo exhibice RC Team Škoda Samohýl Motor. Proběhne zde autogramiáda jezdců, v expozici rozdají od 14 hodin podpisy i extraligoví hokejisté týmu PSG Berani Zlín.

Novinkou letošního programu na náměstí je kolem druhé hodiny odpolední průjezd motorkářů v rámci akce motocyklového klubu CZECHBIKERS, který pořádá jubilejní patnáctou vyjížďku pod názvem Motobesip Restart 2019 k zahájení nové sezony.


RO 4.4.2019

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar