Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Všechno nejlepší Ríšo

Dnes slaví životní jubileum, padesáté narozeniny Ríša Trajbold, s nímž se znám více než čtyřicet let, ještě od předškolních let. Narozeniny neslaví sám, ale i jeho sestra Dita. Společně s bratrem Honzou pocházejí ze slavné závodnické rodiny Trajboldů.

Otec Jan Trajbold patřil od osmdesátých let až do roku 2001 k absolutní špičce automobilových rally, nejdříve současných, později historických. S manželkou Evou a Jaroslavem Palivcem vyhrál dvakrát Poháru míru a přátelství, v letech 92, 95, 97, 98 99 a 2000 získal titul Mistra Evropy historických automobilů, první dva s BMW 1800, další s Porsche 911.Není divu, že Ríša záhy načichl benzínem a prostředím rally, v nichž od malička vyrůstal. V letech 1990 až 2000 usedal sporadicky na horké sedala, vedle svého bratra nebo otce, jednu sezonu absolvoval s Jaromírem Malým s Fordem Escort Maxi Kit Car. Největšího úspěchu dosáhl s otcem v britské RAC historiků, v roce 1997 dojeli druzí, o rok dříve třetí a v Rally 1000 jezer historic 2000 na šestém místě. S bratrem Honzou vybojovali mj.druhé místo v historické Viking rally.Už v té době patřil mezi zručné mechaniky, dnes ho můžete vídat už řadu let v týmu Václava Pecha, nechybí na žádné soutěži. Při Setkání mistrů v Sosnové v roce 2018 potvrdil i tvrzení o zlatých českých ručičkách. V sobotu se porouchal Fiat italského showmana Paola Diany a to tak, že chtěl odjet domů. Ríša Trajbold nelenil a pustil se do práce. Odměnou mu pak bylo svezení s Dianou.


Potkat ho můžete i v Muzeu sportovních a závodních automobilů v Lánech, které založil jeho otec a v současné době jej má na starost.


Všechno nejlepší Ríšo!JL 12.1.2020

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2020 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar