Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Citroën 100 let
Alcar - Konfigurátor kol

Volkswagen uzavřel rok 2017 historickým úspěchem

Značka Volkswagen osobní vozy potvrdila i v loňském roce své postavení jedničky mezi dovozci na českém trhu historicky nejvyšším počtem registrovaných nových vozů. V ČR bylo v roce 2017 registrováno celkem 26 942 nových osobních vozů Volkswagen, což představuje meziroční nárůst o 1,3 %.

Volkswagen tak potvrdil svou pozici nejprodávanější dovážené značky na českém trhu s celkovým tržním podílem 10 %. Na prodejních výsledcích v roce 2017 mají největší podíl modely Golf (7 402 vozů) a Passat (4 744 vozů).
Skokany roku se staly a zásadním způsobem se na úspěchu podílely modely Tiguan (2997 vozů; +47,7 %) a Touran (2995 vozů; +39,2 %).
Speciální zmínku si pak zaslouží nesmrtelný MPV model Sharan (468 vozů; +14,7%), který navzdory všem trendům stále navyšuje prodejní čísla a bezpečně kraluje svému segmentu.

Loňský rok přinesl mnoho novinek. Po modernizované řadě Golf/Golf Variant následoval avantgardní Arteon, již šesté generace se dočkalo Polo a v neposlední řadě je to sedmimístný Tiguan Allspace. Kromě toho byl faceliftu podroben oblíbený rodinný Golf Sportsvan, jehož první vozy již míří k zákazníkům.

Volkswagen samozřejmě neubírá plyn ani v letošním roce. Hned na jeho začátku představuje nový T-Roc, který rozšíří nabídku značky Volkswagen v populárním segmentu kompaktních crossoverů. Sportovní srdce pak uspokojí nové přírůstky do legendární rodiny GTI, konkrétně modely up! GTI a Polo GTI. Léto pak bude ve znamení nové generace prémiového Touaregu.

Velká pozornost bude opět věnována elektromobilitě. Úspěšný Volkswagen e-Golf, který se může pyšnit titulem „Ekologické auto roku 2018“, je předzvěstí ofenzívy v oblasti elektrické mobility, která započne rokem 2020, uvedením modelové řady I.D. na nové podvozkové platformě MEB (kompaktní vůz I.D., crossover I.D. Crozz a MPV I.D. Buzz).
Český importér osobních vozů Volkswagen spustil již loni na podzim projekt Demo e-car program. V jeho rámci bude v průběhu roku 2018 uvedeno do provozu celkem 50 elektromobilů Volkswagen e-Golf k bezplatnému dlouhodobému testování municipalitám, institucím, státním organizacím, firmám a dalším potenciálním zákazníkům. Kromě toho již nyní jezdí 15 elektromobilů e-Golf v pilotním projektu e-carsharingu v Praze a za volant modelu e-Golf již usedají také účastníci kurzů školy jízdy na polygonu v Mostě.VW 16.1.2018

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout
Milotec logo


© 2019 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar