Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen T1 se vrací, jako RC stavebnice

Ikonický Volkswagen Transporter první generace neboli Typ 2, který je z hlediska designu mladším bratrem snad ještě slavnějšího brouka (oficiálně VW Typ 1), po letech znovu ožívá.

Tentokrát v podobě funkční stavebnice od české značky Noyce Joyce, složené ze sklolaminátových destiček a elektronických prvků, které se po sestavení promění ve fungující RC model. Všichni milovníci VW tak získají nejen stylový dekorativní doplněk, ale i plně funkční model, se kterým si užijí zábavu všechny generace.

První VW Typ 2, který je dnes označován jako T1 (toto označení se ale začalo používat až zpětně v 90. letech), sjel z výrobní linky v listopadu roku 1949. Jeho první generace se s drobnými úpravami v téměř nezměněné podobě vyráběla až do roku 1967. Ve své době se jednalo o jeden z prvních automobilů, který měl kabinu řidiče posazenou nad předními koly a pomohl tak prosadit konstrukční řešení hojně využívané i v dnešních dodávkách. Stejně jako brouk si také Transporter vysloužil mnoho přezdívek, mezi které patří Van, Bus, Ponorka nebo Hippie van.

Právě propojení s alternativními komunitami 60. letech minulého století dodalo vanu jeho dnešní ikoničnost a slávu. Jednalo se o jedno z prvních aut, které kombinovalo možnosti převozu nákladu a osob. Výhodou byla také relativně nízká spotřeba a náklady na údržbu, což z něj spolu s velkým prostorem, který se dal celkem jednoduše přebudovat i na dočasné bydlení.

RC model VW Minivan od Noyce Joyce se prodává jako kreativní stavebnice, kterou tvoří 150 dílů včetně stejnosměrného motoru s převodovkou. Veškeré díly do sebe zapadají jako skládačka a k sestavení nepotřebujete pájku, nůž, lepidlo, ani jiné nářadí. Stavebnice je tvořena deskami plošných spojů a její součástí jsou také elektronické součástky a dálkové ovládání, oboje poháněné AAA bateriemi. Po sestavení, které vám zabere 3 až 4 hodiny, si můžete RC Minivan vystavit jako zajímavou a originální dekoraci nebo ho vzít na projížďku.

Kreativní sadu RC Minivanu od Noyce Joyce pořídíte za 2 670 Kč (bez DPH) na e-shopu noycejoyce.com/cs.

PR 7.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar