Autokaleidoskop

Denně aktualizovaný magazín ze světa automobilů, veteránů, automobilového sportu a cestování

Volkswagen ID.4 - Světové auto roku 2021

Vozidla, která mohou být nominována na ocenění World Car of the Year (Světové auto roku), se musejí vyrábět v počtu nejméně 10 000 vozů ročně a prodávat alespoň na dvou kontinentech. Více než 90 renomovaných motoristických novinářů z 24 zemí hlasuje o nejlepších novinkách na světovém trhu.

„Ocenění World Car of the Year je úžasným úspěchem pro celý náš tým ID.,“ říká Thomas Ulbrich, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za vývoj. „Podařilo se nám vyvinout automobil, který spouští systémový přechod na elektromobilitu v globálně nejdůležitějším segmentu kompaktních SUV a nabízí vynikající úroveň praktičnosti pro každodenní provoz. S modely ID.4, ID.32 a budoucími modely ID. nabízíme inovativní elektromobilitu pro všechny.“

Porotci oceňovali kromě ochrany životního prostředí také téma inovací. ID.4 může být na přání vybaven mimo jiné i pokrokovým Head-up Displayem s rozšířenou realitou, který promítá na čelní okno důležité informace, například šipky jako pokyny navigačního systému pro odbočení. Řidič vidí zobrazení jako trojrozměrný, odstupňovaný obraz ve zdánlivé vzdálenosti tři až deset metrů. Virtuální vizuální prvky jsou přitom dokonale začleněny do reálného okolí. Pokud je aktivní adaptivní tempomat ACC nebo Travel Assist (výbava na přání), označuje Head-up Display od určité rychlosti jízdy světelnými pruhy vpředu jedoucí vozidlo, aby byl udržen potřebný odstup.

ID.4 stanovuje měřítka také v oblasti digitalizace. Vůz přijímá pravidelné aktualizace a nové funkce bezdrátově, technologií OTA (Over-the-Air). Volkswagen je prvním výrobcem v mainstreamovém segmentu, který bude tuto funkci od léta nabízet. Vozidlo tak bude vždy v nejaktuálnějším stavu. Jedná se také o důležitý předpoklad pro realizaci nových obchodních modelů.

Volkswagen navazuje vítězstvím modelu ID.4 v 17. ročníku ankety World Car of the Year na své předchozí úspěchy v této renomované soutěži. Nové elektricky poháněné SUV skvěle přijala nejen odborná média, ale také zákazníci. Volkswagen plánuje, že v letošním roce dodá na celém světě 150 000 vozů ID.4. Urychlení elektrické ofenzivy je zásadním prvkem strategie ACCELERATE. Volkswagen v ní mimo jiné počítá s tím, že každý rok uvede na trh minimálně jeden nový model s výhradně elektrickým pohonem.

Letošní předávání ocenění World Car Awards proběhlo kvůli pandemii onemocnění COVID-19 digitálně. Slavnostní vyhlášení je možné zhlédnout na YouTube.com/worldcartv.Všechna vítězství značky Volkswagen v anketě World Car Awards:

2009: Golf (World Car of the Year)

2010: Polo (World Car of the Year)

2011: up! (World Car of the Year)

2013: Golf (World Car of the Year)

2021: ID.4 (World Car of the Year)VW 21.4.2021

Líbil se vám článek? Zalinkujte jej!
Tisknout


Milotec logo
CAG - Poctivé české dveře
Katalog Michelin 2017-2018
Adus s.r.o.
Dronejobs.cz
logo rexteam - rally racing czech

RSS feed
Mapa webu
Validátor
© 2021 Autokaleidoskop.cz Všechna práva vyhrazena.
Partneři: Auto ESA - váš spolehlivý autobazar